Vengrija gali sulėtinti reformas

Vengrija antradienį pareiškė, kad jeigu Europos Sąjunga nukels savo plėtrą vėlesniam laikui, ji irgi atidės kai kuriuos savo teisinės sistemos suderinimo su Europos Sąjungos (ES) teisynu žingsnius.
"Vyriausybės mano, kad Vengrijai nenaudingų priemonių turi būti imtasi priėmimo į ES metu, o ne iš pradžių planuotu laiku - iki 2002 metų pabaigos", pareiškė vyriausybės atstovas spaudai po savaitinio kabineto susirinkimo.

Pasak jo, ES viduje įsigali požiūris, jog plėtra turi būti pradėta tik tada, kai ši sąjunga baigs įgyvendinti savo vidaus reformas.

ES plėtros labiausiai laukia šešios pirmaujančios kandidatės - Estija, Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovėnija ir Kipras - kurios pradėjo narystės derybas jau prieš dvejus metus. Kai kurios kandidatės, įskaitant Vengriją, reiškė viltis tapti tikrosiomis ES narėmis iki 2003 metų sausio 1 dienos.

Tačiau Vokietijos pramonės ir prekybos rūmai antradienį paskelbtame pranešime sako, kad nė viena iš penkių pirmaujančių Rytų Europos kandidačių iki 2004 metų nebus pajėgios įstoti į ES.

Pasak minėto Vengrijos atstovo, vyriausybė gali atidėti įvairių priemonių įgyvendinimą, įskaitant rinkos liberalizavimą, kurio įgyvendinimo planai turėjo būti parengti iki kito mėnesio pabaigos. Be kita ko, turėjo būti panaikinti apribojimai Vengrijoje investavusioms užsienio institucijoms.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (293)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.