Vašingtonas įspėjo Baltarusijos valdžią

"Jungtinės Valstijos energingai ragina Baltarusijos valdžią laikytis tarptautinių įsipareigojimų, gerbti žodžio bei susirinkimų laisvę ir neslopinti šių manifestacijų", sakoma JAV Valstybės departamento pareiškime.

Pirmoji demonstracija - "Laisvės eitynės" - numatyta ateinantį trečiadienį, o kita turi įvykti kovo 25 dieną. Po to planuojama surengti manifestaciją balandžio 26-ąją - Černobylio katastrofos dieną.

Kaip praneša agentūra EFE, Valstybės departamento pareiškime pažymima, jog "jeigu vėl žiauriai ir beprasmiškai bus išvaikytos "Laisvės eitynės", kaip tai buvo spalio 17 dieną, tai tik pagilins dabartinę politikos krizę Baltarusijoje ir turės neigiamų padarinių Baltarusijos santykiams su Europos ir Atlanto demokratijomis".

Savo ruožtu Baltarųjų rūmų sekretorius spaudai Joe Lockhartas (Džo Lokhardas) pareiškė, kad numatytomis manifestacijomis "siekiama taikių tikslų, jomis visuomenė nori paremti žmogaus teises ir demokratiją, taip pat pareikšti opoziciją antidemokratiniam Baltarusijos režimui".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (10)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (332)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.

Čekijos premjeras prašo D. Britanijos sustabdyti neapykantos atakas prieš čekus (3)

Čekijos premjeras paprašė britų ministrės pirmininkės Theresos May sustabdyti smurtą prieš čekus, anot Prahos, prasiveržiantį po britų rinkėjų priimto sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė jo biuras.

Šalys, kuriose lankytis pavojingiau nei slaptojoje Šiaurės Korėjoje (31)

Didžiausia slaptumo aura gaubiama Šiaurės Korėja, pasirodo, nėra ta valstybė, į kurią vykstant reikėtų daugiausia baimintis, mat esama šalių, kuriose besilankantiems turistams kyla dar didesnė rizika, rašo „The Independent“.