Vardan protesto - gyvu fakelu

 (3)
Nežinoma moteris antradienio rytą susidegino prie Jungtinių Tautų atstovybės Ašchabade.
Remiantis pirmine versija, savižudybės priežastis buvo tai, kad šiai tadžikų tautybės moteriai buvo atsisakyta suteikti pabėgėlės statusą.

Tačiau, JT vyriausiosios pabėgėlių reikalų komisarės vietos valdybos duomenimis, pirmą kartą moteris kreipėsi į misiją tik pirmadienį darbo dienos pabaigoje. Jai buvo pasiūlyta ateiti kitos dienos rytą. Todėl manoma, kad moteris buvo ne visai sveika.

Dabar moteris yra ligoninėje, jos būklė labai sunki.

Šiuo metu Turkmėnijoje yra apie 14 tūkst. pabėgėlių iš Tadžikijos šeimų, palikusių savo kraštą pilietinio karo metais.

Per pastaruosius pusantrų metų Turkmėnijos vyriausybė drauge su JT vyriausiosios pabėgėlių reikalų komisarės valdyba įgyvendina pabėgėlių iš Tadžikijos grąžinimo į tėvynę programą. Tačiau daugelis tadžikų nenori sugrįžti namo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kremlius nekreipia dėmesio į piliečių laiškus dėl Helovino (5)

Kremliuje nekreipiama dėmesio į piliečių laiškus Generalinei prokuratūrai su prašymu išsiaiškinti dėl Helovino ir šios šventės šventimo Rusijoje.

Rusija išbandė hipergarsinę raketos kovinę galvutę (24)

Rusija šią savaitę sėkmingai išbandė hipergarsinę raketos kovinę galvutę, penktadienį pranešė dienraštis „Izvestija“, o šis žingsnis žymi tolesnę pažangą Maskvos pastangose modernizuoti savo strateginį branduolinį arsenalą.

Serbijos premjeras atsisakė komentuoti Rusijos piliečių deportavimą (8)

Serbijos ministras pirmininkas Aleksandras Vučičius atsisakė komentuoti pranešimus apie Rusijos piliečių, įtariamų rengus teroro aktus Juodkalnijoje, deportavimą. Kaip pranešė penktadienį televizijos kanalas „N1“, politikas pareiškė neturįs teisės kalbėti apie tokius dalykus.

„Islamo valstybė“ per praėjusią savaitę šalia Mosulo nužudė mažiausiai 232 žmones (12)

„Islamo valstybės“ kovotojai per praėjusią savaitę nužudė mažiausiai 232 žmones Mosule ir šalia jo, kai Irako vyriausybės pajėgos priartėjo prie miesto, penktadienį pranešė Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras.

Lenkija pasmerkė Rusijos karo laivų dislokavimą Baltijos jūroje (52)

NATO narė Lenkija penktadienį pasmerkė „agresyvų ir neatsakingą“ Rusijos dviejų karo laivų, galinčių nešti didelio nuotolio sparnuotąsias raketas su branduolinėmis galvutėmis, dislokavimą Baltijos jūroje.