„Savo santykius su Prancūzija laikome labai reikšmingais ir tuo pačiu stengiamės palaikyti vienodus santykius tiek su dabartinės valdžios, tiek su opozicijos atstovais“, – pareiškė V. Putinas.

Jis sakė, kad Maskva neketina kištis į šiuo metu Prancūzijoje vykstančią įtemptą prezidento rinkimų kampaniją.

„Jokiu būdu nenorime daryti įtakos dabartiniams įvykiams, bet pasiliekame teisę bendrauti su visų šalies politinių jėgų atstovais, kaip, pavyzdžiui, elgiasi mūsų partneriai Europoje, JAV“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo V. Putino pokalbį su M.Le Pen.

„Žinoma, būtų labai įdomu apsikeisti su jumis nuomonėmis apie tai, kaip vystosi mūsų dvišaliai santykiai ir apie Europoje besiklostančią situaciją. Žinau, kad jūs atstovaujate gana sparčiai besivystantį Europos politinių jėgų spektrą“, – sakė Rusijos lyderis.

Rusijos parlamentas šią savaitę pranešė, kad M. Le Pen penktadienį viešės Maskvoje ir susitiks su įstatymų leidėjais. Tačiau apie jos susitikimą su V.Putinu iš anksto nebuvo skelbta.

Kremlius pažymėjo, kad kandidatės į Prancūzijos prezidentus atvykimas į Maskvą buvo organizuotas tarpparlamentiniais kanalais, o V. Putino susitikimas su ja yra įprasta praktika, kaip ir kiti jo susitikimai su įvairiais opoziciniais veikėjais.

„Ji aplankė prancūzų meno parodą Patriarchų rūmuose Kremliuje ir ta proga buvo priimta Kremliuje prezidento V. Putino“, – žurnalistams aiškino prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Susitikimo pradžioje pats prezidentas pareiškė, kad Rusija pasirengusi palaikyti kontaktus su visų politinių jėgų atstovais, dabartine vadovybę, opozicijos atstovais – tai yra įprasta praktika“, – pridūrė jis.

Anksčiau penktadienį M. Le Pen susitiko su Valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu ir pasisakė už glaudesnį bendradarbiavimą su Rusija kovojant su terorizmu.

Prancūzijos ultradešiniųjų lyderė jau anksčiau keliskart viešėjo Maskvoje. Rusijos valstybinė žiniasklaida itin palankiai nušvietė visus jos apsilankymus.

M. Le Pen yra tarp Europos politikų, kurie ragina palaikyti glaudesnius ryšius su V. Putinu ir pripažįsta 2014 metais Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Prancūzija kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis taiko Rusijai sankcijas dėl Krymo aneksijos ir Kremliaus vaidmens Rytų Ukrainą krečiančiame separatistiniame konflikte. M.Le Pen yra žadėjusi, kad jai tapus prezidente Prancūzija atsisakytų euro ir susigrąžintų nacionalinę valiutą, taip pat surengtų referendumą dėl tolesnės šalies narystės ES.