Užpuolikai Kašmyro kaimelyje nužudė 35 sikhus

Užpuolikai išpuolį surengė pirmadienį vėlai vakare, likus vos 12 valandų iki JAV prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) valstybinio vizito į Indiją, kuris prasidės šalies sostinėje Delyje.

Policija sakė, kad didelė grupė urdu kalba šnekėjusių užpuolikų pirmadienį apie 21 val. 30 min. vietos (6 val. Lietuvos) laiku atvyko į daugiausiai sikhų gyvenamą Čatisinghpūro kaimelį, esantį maždaug už 62 km į pietus nuo Džamu ir Kašmyro vasaros sostinės Šrinagaro.

Kašmyro slėnio policijos generalinis inspektorius Ashokas Bhanas (Ašokas Bhanas) sakė, kad užpuolikai, kuriuos jis apibūdino kaip "daugiausiai užsienio samdinius", liepė kaimelio vyrams išeiti iš namų, o jiems susirinkus ėmė padrikai į visus šaudyti.

34 žmonės žuvo iš karto, o vienas mirė pakeliui į ligoninę. Vienas sužeistasis buvo nuvežtas į Šrinagaro ligoninę, sakė policija.

Už šias žudynes kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės.

Šią valstiją krečianti smurto banga anksčiau paprastai aplenkdavo sikhų bendruomenę, kurių musulmonų dominuojamame Džamu ir Kašmyre gyvena apie 300 tūkstančių. Užpuolikai dažniausiai žudydavo hinduistus.

B. Clintonas antradienį pareiškė esąs sukrėstas šių žudynių.

"Prezidento ir visų Amerikos žmonių vardu noriu pareikšti pasipiktinimą praėjusį vakarą Kašmyro kaimelyje įvykusiu išpuoliu", sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Joe Lockhartas (Džo Lokhartas) žurnalistams.

"Mes iš visos širdies užjaučiame šių žiaurių žudynių aukas", sakė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.