Kaip informuoja newsru.com, už minėtą sumą policininkui būtų reikėję legalizuoti 300-us neteisėtai į Rusiją įvežtų automobilių – statybų technikos ir kitų krovininių automobilių. Visa technika brangi. Pavyzdžiui, naujas betoną maišantis automobilis kainuoja apie milijoną dolerių (2,6 mln. Lt).

Interviu policininko tapatybė neatskleidžiama, jis yra saugomas valstybės.

Istorijos motyvas toks: „Pernai anuliavo 196-ių automobilių registracijos dokumentus. Ši specializuota technika iš esmės naudojama statybose. Jei anuliuojama tokio brangaus automobilio registracija, jis pradingsta iš rinkos – jo nebeįmanoma nei parduoti, nei įsigyti, netgi juo važiuoti, – pasakojo policijos darbuotojas. – Automobilius įsigiję ir staiga jų netekę žmonės kreipėsi su pretenzijomis į nelegaliai iš užsienio jas atgabenusį pardavėją. Pardavėjas ėmė ieškoti būdų, kaip legalizuoti registracijos netekusius automobilius. Be to, jis turėjo dar daugiau nei šimtą tokių automobilių.“

Kaip siūlomi milijoniniai kyšiai

Milijoninį kyšį pasiūlė taip. „Jis atėjo ir pasiūlė sureguliuoti kai kurių automobilių klausimą. Turėjo omenyje vadinamuosius konstruktorius, t. y. žmonės važinėjo po regionus bei miestus ir pamatę seną sunkvežimį siūlydavo nupirkti jo dokumentus. Automobilio jiems nereikėjo, reikėjo tik dokumentų... Japonijoje nupirktus automobilius į šalį įveždavo dalimis. Paskui seniems automobiliams su tvarkingais dokumentais pakeisdavo kabiną, rėmus, važiuoklę. Galiausiai išeidavo naujas „Mitsubishi“ su 1973 m. dokumentais.“

Policininkas papasakojo, kad buvo susitikęs su nusikaltėliu kelis kartus. „Kaip suprantu, jis per pirmą susitikimą susidarė apie mane įspūdį, per antrą ėmė aptarinėti automobilių legalizavimo klausimą. Mane varžė policijos įstatymo rėmai, negalėjau jo provokuoti, todėl visi pokalbiai buvo gana nekonkretūs. Na bet jis pats įvardino sumą – 150 tūkst. dolerių (402,7 tūkst. Lt) už kiekvieno automobilio registracijos dokumentus. Pinigų perdavimą užfiksavo Ekonominio saugumo ir kovos su korupcija valdybos pareigūnai.“