Ukrainos vicepremjeras prieš oficialų statusą rusų kalbai

 (1)
"Aš prieš tai, kad net būtų keliamas klausimas dėl oficialios kalbos statuso suteikimo rusų kalbai", pareiškė jis trečiadienį interviu agentūrai "Interfax".

"Manau, kad tokios problemos negali būti mūsų valstybėje, nes rusų kalba Ukrainoje turi kuo daugiausiai teisių ir galimybių būti vartojama ir užtikrinti visus rusų poreikius Ukrainoje. Priešingai, mes šiandien turime rūpintis savo nacionaline informacijos erdve ir teikti pirmenybę televizijos laidoms, laikraščiams ir knygoms ukrainiečių kalba", pareiškė vicepremjeras.

Jis pranešė, kad 70 proc. nacionalinės informacijos erdvės Ukrainoje pripildyta rusiškų laidų, knygų ir laikraščių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Taivane taifūnas kaip šapelius nešiojo pastato pastolius

Taivano centrinėje dalyje taifūno „Megi“ vėjai kaip šapelius nešiojo statomo pastato pastolius. Stichija šėlo antradienį, rugsėjo 27 dieną.

Th. May prasitarė, kada prasidės išstojimas iš ES (11)

„Tai bus kitų metų pradžioje“, sako Marvinas McGuinnessas apie Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės pareiškimą, skelbia „The Independent“.

JAV jaudinasi dėl vidaus veikėjų atakų (2)

Bombų sprogimai Niujorke ir Naujajame Džersyje, kaip ir išpuolis tą pačią dieną Minesotoje, atkreipia dėmesį į tai, kad vidaus veikėjų atakos, kurias įkvepia smurtinis ekstremizmas, kelia tokį patį pavojų Jungtinėms Valstijoms kaip ir teroristų režisuojamos atakos, sako JAV teritorinio saugumo vadovas.

H. Clinton brėžia raudoną liniją Maskvai: nereikia lepinti V. Putino (436)

„Prieš išeidama iš Valstybės departamento 2013 metų pradžioje, Hillary Clinton parašė prezidentui Barackui Obamai atsisveikinimo pastabą apie Rusiją. Pasak jos, santykių su Maskva „perkrovimas“, kurio tikėjosi Baltieji rūmai, galiausiai patyrė nesėkmę.

Sh. Peresas „kovoja už savo gyvybę“, pablogėjus sveikatai

Buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio premijos laureato 93 metų Shimono Pereso sveikatos būklė antradienį ryškiai pablogėjo, jis „kovoja už savo gyvybę“ po anksčiau šį mėnesį patirto insultu, sakė vienas asmuo iš jo artimos aplinkos.