Ukrainos separatistai atsisveikina su liūdnai pagarsėjusiu Motorola

 (455)
Rytinėje Ukrainoje tūkstančiai prorusiškų sukilėlių ir jų šalininkų trečiadienį atsisveikino su separatistų karinio dalinio vadu Arsenijumi Pavlovu, kuris žuvo per bombos sprogimą sekmadienį.
Motorolos laidotuvės
© AFP/Scanpix

Maždaug 5 tūkst. žmonių laukė eilėje prie Donecko operos teatro, norėdami atiduoti paskutinę pagarbą slapyvardžiu „Motorola“ geriau žinomam 33 metų rusui, kuris žuvo per sprogimą savo daugiabutyje.

2014 metų balandį prasidėjus konfliktui rytinėje Ukrainos dalyje V. Pavlovas, Rusijos kariuomenės veteranas iš Komijos srities, tapo savanoriu separatistų pajėgose ir dažnai pasirodydavo Rusijos televizijų reportažuose.

2015 metais viename interviu V. Pavlovas gyrėsi nušovęs 15 ukrainiečių karo belaisvių. Tai prisiminusi Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad jam labai pasisekė, kad žuvo per sprogimą, nes jam neteks atlikti „neišvengiamos“ įkalinimo iki gyvos galvos bausmės.

Kai kurie atsisveikinti su V. Pavlovu atėję žmonės nešė gėles, pergalę Antrajame pasauliniame kare simbolizuojančias ir Kremliaus atgaivintas Georgijaus juosteles,kurias pasiskolino ir Rusijos palaikomi sukilėliai Ukrainoje, pasakojo naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Rusijos valstybinė televizija tiesiogiai transliavo pompastišką atsisveikinimo ceremoniją.

Daugiau nei 100 ginkluotų vyrų maskuojančiomis uniformomis saugojo Donecko operos teatrą, kurio fojė atvirame karste buvo pašarvoti V. Pavlovo palaikai, uždengti bataliono „Sparta“, kuriam velionis vadovavo, vėliava.

Ukrainos separatistai atsisveikina su liūdnai pagarsėjusiu Motorola
© AFP/Scanpix

Prie teatro esančioje afišų lentoje buvo iškabintos V. Pavlovo nuotraukos ir užrašas „Didvyriai nemiršta“. Prie įėjimo į teatrą stovėjo haubica.

Paskutinę pagarbą žuvusiajam prie karsto atidavė ir vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderis (DLR) Aleksandras Zacharčenka, atvykęs su apsaugininkais.

„Išėjo didis visuomenės veikėjas, tikras kovotojas, žmogus, kuris liko nenugalėtas atviroje kovoje“, – sakė 63 metų Aleksandras Kurenkovas, garbės sargyboje stovėjęs separatistų kovotojas.

„Jis žuvo per teroristinį išpuolį“, – pridūrė jis

32 metų Natalija, raudonų gvazdikų puokštę atnešusi gydytoja, gyrė V. Pavlovą kaip „DLR didvyrį ir Rusijos didvyrį“.

Ukrainos separatistai atsisveikina su liūdnai pagarsėjusiu Motorola
© Reuters/Scanpix

Keletas žmonių naujienų agentūrai AFP sakė, kad valstybinių įstaigų darbuotojams, taip pat mokytojams ir gydytojams, buvo „griežtai rekomenduota“ dalyvauti šioje ceremonijoje.

„Mes sutrumpinome pamokas, kad visi mokytojai galėtų ateiti čia. Mokiniai taip pat buvo paleisti iš pamokų“, – kalbėjo 42 metų istorijos mokytojas Viktoras.

Susirėmimai rytinėje Ukrainoje, jau pareikalavę beveik 10 tūkst, žmonių gyvybių, tęsiasi, nepaisant 2015 vasarį visų Ukrainos konflikto šalių pasirašyto taikos susitarimo, kuriam tarpininkavo Vokietija ir Prancūzija.

V. Pavlovas yra paskiausias iš virtinės prorusiškų sukilėlių lyderių nukautas šiame karo draskomame separatistų kontroliuojamame regione.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Th. May laukia pirmas po rinkimų fiasko išbandymas parlamente (1)

Britų ministrės pirmininkės Theresos May trečiadienį laukia pirmasis po katastrofiškų šio mėnesio rinkimų išbandymas parlamente – balsavimas, ar palikti vis nepopuliaresnes taupymo priemones.

Popiežius nesutinka, kad mirtininkai sprogdintojai yra „kankiniai“ (5)

Popiežius Pranciškus nesutinka, kad mirtininkai sprogdintojai gali būti laikomi „kankiniais“ ir sako, kad tikrieji kankiniai neskriaudžia kitų, o yra nuolankūs, sąžiningi ir persekiojami dėl savo tikėjimo kaip tikri Dievo vaikai.

Lenkijos antivyriausybinio judėjimo lyderis apkaltintas sukčiavimu (1)

Lenkijos prokurorai pranešė pareiškę kaltinimus buvusiam anitvyriausybinio judėjimo lyderiui Mateuszui Kijowskiui dėl šio judėjimo lėšų neteisėto pasisavinimo ir klaidinančio finansinių dokumentų tvarkymo.

NATO generolas: Rusijos karinė grėsme didėja, bet intencijos lieka neaiškios (62)

Pasak NATO karinio komiteto pirmininko generolo Petro Pavelo, nors Rusijos ketinimai ir laikomi neaiškiais, karinė šios šalies galia juntama vis akivaizdžiau. NATO vyriausiasis karininkas patvirtino, kad Aljansas gali nurodyti ne vieną Rusijos mėginimą padidinti savo karines galias. Tai, anot jo, daroma kone visose įmanomose srityse, todėl šalys sąjungininkės budriai stebi situaciją, kad neįvyktų ko nors panašaus į Kremliaus inicijuotą karinę intervenciją į Krymą ir rytinę Ukrainą.

Kinija pristato naujos kartos eskadrinį minininką

Kinijos karinės pajėgos trečiadienį, birželio 28 dieną, pristatė šalyje pagamintą naujos klasės eskadrinį minininką, skelbia žiniasklaida. Atstovų teigimu, šalies karinis jūrų laivynas labai džiaugiasi sparčiu augimu ir kokybiniu progresu.