Ukrainos prezidentas laimėjo referendumą

 (2)
Pirmi Ukrainos referendumo rezultatai pirmadienį parodė, kad prezidentas Leonidas Kučma iškovojo didžiulę pergalę, siekdamas didesnės parlamento kontrolės.
Leonid Kuchma
Kai kurios Vakarų žmogaus teisių bei demokratijos gynimo organizacijos būgštavo, kad laimėjęs šį referendumą L. Kučma gali visiškai paimti į savo rankas parlamentą ir užgniaužti dar jauną ir neįsitvirtinusią šalies demokratiją. Taip kalbėjo ir parlamento opozicijos nariai, kurie referendumą boikotavo.

Tačiau šalies piliečiai, atrodo, sutinka su L. Kučmos pozicija, kad parlamentui tenka didelė dalis atsakomybės dėl devynerius metus vilkintų reformų, gamyklų uždarymo ir krentančio gyvenimo lygio.

Rinkėjų aktyvumas sekmadienį buvo net 79 proc. Tai gerokai viršija įstatymo numatytus 50 proc., kurie būtini, kad referendumas būtų pripažintas įvykusiu, pranešė Centrinės rinkimų komisijos vadovas Mychailas Riabecas. Rinkėjai pritarė visiems keturiems pasiūlymams, nors apklausos rodė, kad daugelis jų nesupranta pateikiamų konstitucinių klausimų.

Suskaičiavus 1,33 mln. balsų, arba 5 proc. visų balsų, paaiškėjo, kad 83 proc. dalyvavusių rinkėjų pritarė dvejų rūmų parlamento sukūrimui ir sutinka, kad antrieji rūmai atstovautų regioniniams interesams, sakė M. Riabecas.

Net 92,7 proc. rinkėjų pritarė deputatų teisminio neliečiamumo panaikinimui, 90,85 proc. norėjo sumažinti deputatų skaičių, ir 86,91 proc. sutiko, kad prezidentas turi turėti galią paleisti parlamentą, jeigu jis nepriims biudžeto arba deputatai nepajėgs suformuoti daugumos.

"Aukštas aktyvumas patvirtina faktą, kad mūsų piliečiai turi ir gali patys išspręsti svarbius mūsų valstybės ateities klausimus net be tokių gerbiamų organizacijų, kaip Europos Taryba (ET), rekomendacijų", sakė M. Riabecas.

Įmetęs savo balsą, prezidentas žurnalistams išreiškė viltį, kad vėliau šiais metais parlamentas įtvirtins naujuosius jo įgaliojimus šalies Konstitucijoje.

Ukrainos miestų gatvėse surengtos rinkėjų apklausos rodė, jog jie netiki, kad šie pakeitimai iškart suteiks energingą postūmį vangiai vykstančioms rinkos reformoms bei leis netrukus padidinti jų gyvenimo lygį.

"Aš balsuoju "taip", nes svajoju apie geresnę savo vaikų padėtį. Pagerėjimo dar reikia palūkėti, o aš nesu tikra, kad tiek ilgai gyvensiu", pareiškė 70-metė Lvovo gyventoja.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (294)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.