Ukrainos komunistų būstinę užėmę radikalai pasidavė

"Mūsų akcija parodė, kad mūsų nacija sugeba apsiginti. Mes tikimės, kad mūsų teismas virs Ukrainos Komunistų partijos teismu", sakė vienas radikalų per megafoną. Po to jis su draugais, kurie atrodė išsigandę ir pavargę, išėjo iš pastato.

Pastatą buvo užėmę 11 žmonių, kurių amžius - nuo 19 iki 24 metų. Tarp jų buvo jauna mergina. Jie išėjo, praeidami pro šviečiančias televizijos lempas ir automatais ginkluotą riaušių miliciją. Po to savo džipais jie buvo nuvežti į vietos milicijos nuovadą.

Grupės nariai sakė esantys anksčiau negirdėtos Nepriklausomos Ukrainos jaunimo grupės nariai. Ketvirtadienį maždaug vidurdienį jie užgrobė komunistų būstinę, tačiau nepaėmė įkaitų. Jie apipylė pastatą benzinu ir grasino jį sudeginti, jeigu jų reikalavimai, įskaitant šios partijos uždraudimą, nebus patenkinti.

Tačiau atėjus nakčiai, radikalai pasidarė lankstesni. Netikėtai jie paklausė, kaip vyriausybės programos projekte, kuris dabar svarstomas parlamente, sprendžiami anksčiau šią dieną iškelti jų politiniai reikalavimai.

Kelios valandos po to, kai du nacionalistai grįžo iš vyriausybės pastato su pareigūnais ir policijos palyda, visa grupė pasidavė.

Kijevo miesto prokuroras Juris Haisinskis "Reuters" pareiškė, kad jo žinyba jau pradėjo baudžiamąjį procesą prieš šią grupę. Jos nariams gresia daugiausiai septyneri metai kalėjimo už tai, kad užėmė legalios organizacijos būstinę.

Įsiveržusi į pastatą, grupė nuplėšė nuo stulpo raudoną komunistinę vėliavą ir pakeitė ją melsvai geltona nepriklausomos Ukrainos vėliava.

Pro langus buvo išmesti lapeliai, reikalaujantys Ukrainos "dekolonizavimo", Rusijos ginkluotųjų pajėgų išvedimo, Komunistų partijos uždraudimo ir Ukrainos pasitraukimo iš Nepriklausomų Valstybių Sandraugos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (2)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (13)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (3)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (46)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.