Ukrainos Černobylis vėl uždarytas

"Pagal preliminarų planą, remonto darbai bus atlikti iki kovo 4 dienos", sakė ji "Reuters". Pasak atstovės, jokio radioaktyvaus nuotėkio neįvyko.

Trečiasis reaktorius buvo sustabdytas trečiadienį vakare. Tai buvo paskutinis veikiantis Černobylio blokas. Ketvirtasis reaktorius 1986 metais sprogo, sukeldamas didžiausią pasaulyje civilinę branduolinę katastrofą. Jos metu buvo išmestas radioaktyvių dulkių debesis, nuo kurio nukentėjo Ukraina, Baltarusija, Rusija ir kai kurios Vakarų Europos sritys.

Kitas Černobylio AE reaktorius buvo sustabdytas 1997 metais, kai baigėsi jo saugaus eksploatavimo laikotarpis, o ketvirtasis reaktorius nebuvo pataisytas nuo 1991 metų gaisro.

Ukraina žadėjo 2000 metais uždaryti Černobylį, jeigu Vakarų šalys padės užbaigti branduolinių reaktorių statybą dviejose vietų elektrinėse.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pasmerktos derybos Sirijoje: išspręsti krizę yra tik dvi galimybės (15)

Pastarųjų paliaubų Sirijoje žlugimas nieko neturėtų stebinti, žurnale „The National Interest“ rašo Antounas Issa. Tiesą sakant, dauguma stebėtojų pesimistiškai vertino susitarimą dar iki tol, kai jis įsigaliojo rugsėjo 12 d. Nepaisant pastarojo meto amerikiečių, Jungtinių Tautų ir Rusijos pareigūnų patikinimų, kad paliaubas dar galima išgelbėti, sunku įsivaizduoti, kaip tai būtų įmanoma ir kiek tokios atnaujintos paliaubos tęstųsi.

Rusijoje sulaikyti policininkai, nepilnamečius naudoję kaip jauką pedofilams susekti (1)

Maskvoje sulaikyti 7 policijos pareigūnai, slaptų operacijų prieš įtariamus pedofilus metu nepilnamečius vaikus naudoję kaip jauką.

Turkija uždaro 20 radijo ir TV stočių (3)

Turkijos vyriausybė nurodė uždaryti 20 radijo ir televizijos stočių, kurios esą platina teroristinę propagandą. Anot stoties IMC TV, tai žiniasklaidos priemonės, kurios priklauso kurdams ir alavitams arba yra jų valdomos, praneša agentūra „Reuters".

Italijoje po 14 metų rasti pavogti dailininko V. van Gogho paveikslai

Italijos policijai pavyko surasti žymius dailininko Vincento van Gogho paveikslus, kurie 2002 metais buvo pavogti iš Amsterdamo muziejaus, skelbia agentūra BBC.

Rusijos antskrydžiai Sirijoje iki šiol nusinešė beveik 10 000 gyvybių (108)

Rusijos oro antskrydžiai Sirijoje, aktyvistų duomenimis, iki šiol nusinešė beveik 10 000 žmonių gyvybių, 3 800 jų - civiliai. Tarp žuvusiųjų yra ir per 900 vaikų, penktadienį pranešė Londone įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra dpa.