Ukrainoje radikalų grupė užėmė Komunistų partijos būstinę

"Interfax" duomenimis, šiuo metu pastatą yra apsupusi milicija ir OMONas. Ant pastato iškeltas šūkis "Nedaloma ir laisva Ukraina nuo Karpatų lig Kaukazo".

Neperšaunamomis liemenėmis vilkintys, kulkosvaidžiais apsiginklavę pareigūnai uždarė gatvę Kijevo centre. Į vietą skubiai atvažiavo kelios gaisrininkų mašinos ir milicijos automobiliai.

Iš pastato vienas vyriškis, prisistatęs Nepriklausomos Ukrainos (Samostijna Ukraina) jaunimo grupės nariu, telefonu sakė, jog niekas nesužeistas ir niekas nėra laikomas prieš savo valią. Jo teigimu, grupė neginkluota, nors kiti šaltiniai praneša, kad jaunuoliai ginkluoti pistoletais.

Skambinęs grupės narys sakė, jog jų akcijos tikslas - paskelbti kai kuriuos politinius reikalavimus. Pastate buvusius žmones jie paleido. "Mes ne teroristai ir veikiame iš politinės būtinybės", sakė akcijos dalyvis.

Derybas su įsibrovėliais pradėjo pareigūnai, taip pat keli dešiniųjų deputatai Ukrainos parlamente. Grupės nariai kalbėjo per atvirus langus. Netoliese stovėjo gaisrininkų mašinos.

Kijevo milicijos viršininkas Mykhailo Korniyenko (Michailas Kornijenka) žurnalistams sakė, kad pastatą maždaug vidudienį užėmė šeši ar septyni jaunuoliai, tarp jų buvo viena moteris.

Įsiveržę į pastatą, jaunuoliai iš ten buvusių žmonių išplėšė raudoną komunistų vėliavą ir pakeitė ją nacionaline mėlyna-geltona Ukrainos vėliava.

Pašnekovas vėliau pranešė, kad užimtame pastate vienas iš apsaugos darbuotojų iššovė penkis kartus. Akcijos dalyviai perspėjo esą pasirengę ryžtingiems veiksmams, įskaitant kolektyvinio susideginimo galimybę, jeigu teisėsaugos darbuotojai mėgins užimti pastatą.

Ukrainoje Komunistų partija buvo uždrausta, žlugus 1991 metų pučui prieš tuometinį sovietų prezidentą Michailą Gorbačiovą, tačiau po metų ji vėl įteisinta. Ukrainos komunistų lyderis Petro Symonenko (Petro Simonenka) praėjusį spalį siekė prezidento posto, tačiau, gavęs 38 procentus balsų, pralaimėjo Leonidui Kučmai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (225)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.