Ukraina: separatistai iš tikrųjų taikėsi į Rusijos lėktuvą

 (582)
Atliekant Malaizijos oro linijų keleivinio lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos tyrimą nustatyta, kad katastrofos dieną teroristai ketino įvykdyti teroristinį išpuolį prieš „Aeroflot“ keleivinį lėktuvą, kuris būtų tapęs pretekstu Rusijai įsiveržti į Ukrainą.
Ukraina: separatistai iš tikrųjų taikėsi į Rusijos lėktuvą
© Reuters/Scanpix

Apie tai rugpjūčio 7 d. Kijeve įvykusioje trumpoje spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenka, rašo rus.newsru.ua.

„Ukrainos teisėsaugos ir žvalgybos tarnybos vykdydamos teroristinio akto tyrimą nustatė, kad būtent liepos 19 d., tuo metu, kai įvyko katastrofa, kariai samdiniai ir teroristai iš Rusijos Federacijos planavo teroristinį aktą prieš keleivinį Rusijos oro linijų „Aeroflot“ lėktuvą, skridusį iš Maskvos į Larnaką“, - pranešė V. Nalivaičenka.

„Šį cinišką išpuolį karo nusikaltėliai planavo kaip tik tuo metu, kai įvyko Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofa. Šis išpuolis būtų tapęs pretekstu tolimesniam Rusijos įsiveržimui“, - pridūrė jis.

Anot V. Nalivaičenkos, numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas – tai teroristų klaida.

Teroristai ruošėsi liepos 17–18 d. turėjusiam įvykti Rusijos įsiveržimui į Ukrainą

Kaip informavo V. Nalivaičenka, teroristai ruošėsi Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimui į Ukrainos teritoriją, kuris turėjo įvykti iš karto po teroristinio išpuolio prieš lėktuvą Donecko srityje liepos 17–18 d.

„Turėdami tyrimą vykdančių institucijų leidimą mes galime įrodyti ir aiškiai teigti, kad būtent liepos 17 ir 18 dienomis teroristų vadeivos laukė Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimo. Liepos 18 d. buvo planuojamas įsiveržimas bei tolimesnis talkinimas užsienio okupacinėms karinėms pajėgoms Luhansko ir Donecko sričių teritorijoje“, - sakė V. Nalivaičenka.

Jo teigimu, liepos 18 d. Rusijos specialiosios pajėgos bei šios šalies žiniasklaida ruošėsi pateikti informaciją apie neva Ukrainos artilerijos vykdomą Rusijos teritorijos apšaudymą.

„Būtent po teroristinio išpuolio, kuris, anot teroristų, buvo nesėkmingas, teroristų vadeiva Igoris Bezleris buvo iškviestas į Rusiją. Reikalaujame apklausti tuos, kas šį asmenį iškvietė, bei patį I. Bezlerį. Būtina išsiaiškinti, ką konkrečiai jam pasakė specialiosios tarnybos“, - pabrėžė V. Nalivaičenka.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Naujuoju Latvijos prezidento atstovu spaudai tapo buvęs Latvijos radijo vadovas

Naujuoju Latvijos prezidento Raimondo Vėjuonio atstovu spaudai tapo buvęs Latvijos radijo valdybos pirmininkas Janis Siksnis, praneša „RIA Novosti“.

Užpulta Ukrainos saugumo vadovo O. Turčynovo žmona užpuolikas atvyko iš okupuoto Donecko (57)

Į Kijevą iš Donecko srities atvykęs vyras trečiadienį peiliu puolė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Oleksandro Turčynovo žmoną Aną, bet ši nenukentėjo, pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

Lenkijoje — anarchistų bandymas susprogdinti policijos automobilius (7)

Lenkijos sostinėje Varšuvoje sulaikyti trys vyrai, kurie ketino susprogdinti policijos automobilius, pranešė Varšuvos prokuratūros spaudos atstovas Michalas Dziekanskis, rašo lenkų naujienų portalas gazeta.pl. Už tai jiems gresia 8 metai.

Lenkijoje suimtas įtariamasis prisipažino padėjęs Vroclave bombą, kuri vėliau sprogo (3)

Lenkijos policijos suimtas 22 metų chemijos studentas per apklausą prisipažino viešojo transporto autobuse pietvakariniame Vroclavo mieste padėjęs savadarbę bombą, kuriai sprogus buvo sužeistas vienas žmogus, trečiadienį pranešė prokuroras.

Prancūzijos policija susirėmė su degalų saugyklą blokuojančiais protestuotojais (9)

Prancūzijos policija trečiadienį vandens patrankų čiurkšlėmis vaikė protestuotojus, blokuojančius vieną didelę naftos produktų bazę šalies šiaurės rytuose, kai degalinės pristigo degalų, o profesinės sąjungos išplėtė streikų bangą, tęsiantis įnirtingai kovai dėl darbo rinkos reformų.