Ukraina: separatistai iš tikrųjų taikėsi į Rusijos lėktuvą

 (582)
Atliekant Malaizijos oro linijų keleivinio lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos tyrimą nustatyta, kad katastrofos dieną teroristai ketino įvykdyti teroristinį išpuolį prieš „Aeroflot“ keleivinį lėktuvą, kuris būtų tapęs pretekstu Rusijai įsiveržti į Ukrainą.
Ukraina: separatistai iš tikrųjų taikėsi į Rusijos lėktuvą
© Reuters/Scanpix

Apie tai rugpjūčio 7 d. Kijeve įvykusioje trumpoje spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenka, rašo rus.newsru.ua.

„Ukrainos teisėsaugos ir žvalgybos tarnybos vykdydamos teroristinio akto tyrimą nustatė, kad būtent liepos 19 d., tuo metu, kai įvyko katastrofa, kariai samdiniai ir teroristai iš Rusijos Federacijos planavo teroristinį aktą prieš keleivinį Rusijos oro linijų „Aeroflot“ lėktuvą, skridusį iš Maskvos į Larnaką“, - pranešė V. Nalivaičenka.

„Šį cinišką išpuolį karo nusikaltėliai planavo kaip tik tuo metu, kai įvyko Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofa. Šis išpuolis būtų tapęs pretekstu tolimesniam Rusijos įsiveržimui“, - pridūrė jis.

Anot V. Nalivaičenkos, numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas – tai teroristų klaida.

Teroristai ruošėsi liepos 17–18 d. turėjusiam įvykti Rusijos įsiveržimui į Ukrainą

Kaip informavo V. Nalivaičenka, teroristai ruošėsi Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimui į Ukrainos teritoriją, kuris turėjo įvykti iš karto po teroristinio išpuolio prieš lėktuvą Donecko srityje liepos 17–18 d.

„Turėdami tyrimą vykdančių institucijų leidimą mes galime įrodyti ir aiškiai teigti, kad būtent liepos 17 ir 18 dienomis teroristų vadeivos laukė Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimo. Liepos 18 d. buvo planuojamas įsiveržimas bei tolimesnis talkinimas užsienio okupacinėms karinėms pajėgoms Luhansko ir Donecko sričių teritorijoje“, - sakė V. Nalivaičenka.

Jo teigimu, liepos 18 d. Rusijos specialiosios pajėgos bei šios šalies žiniasklaida ruošėsi pateikti informaciją apie neva Ukrainos artilerijos vykdomą Rusijos teritorijos apšaudymą.

„Būtent po teroristinio išpuolio, kuris, anot teroristų, buvo nesėkmingas, teroristų vadeiva Igoris Bezleris buvo iškviestas į Rusiją. Reikalaujame apklausti tuos, kas šį asmenį iškvietė, bei patį I. Bezlerį. Būtina išsiaiškinti, ką konkrečiai jam pasakė specialiosios tarnybos“, - pabrėžė V. Nalivaičenka.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Turkija tęsia valymus po pučo: masiškai uždarinėjami žiniasklaidos kanalai, šalinami generolai (6)

Turkija trečiadienį paskelbė pašalinsianti 149 generolus ir nurodysianti uždaryti dešimtis žiniasklaidos kanalų, prieštaringai vertinamiems valymams po sužlugdyto perversmo žengiant į naują etapą.

Lemtinga diena Turkijai – laukia didelės permainos (31)

Bosforo tiltas, kur per nepavykusį perversmo mėginimą į civilius šaudė kariai, pervadintas Liepos 15-osios kankinių tiltu. Panašiai pervadinta ir sostinės Ankaros aikštė. Tačiau tai – tik nedidelės permainos, palyginus su tuo, kas laukia kariuomenės po ketvirtadienį vyksiančio posėdžio.

B. Obamos pagyros H. Clinton: nei aš, nei B. Clintonas nebuvome tokie kvalifikuoti kaip ji (47)

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį gyrė buvusią savo varžovę Hillary Clinton, kuri pramušė „stiklines lubas“, tapdama pirmąja moterimi, nominuota kurios nors didžiosios Amerikos partijos kandidate į prezidento postą, kaip labiausiai kvalifikuotą žmogų, kada nors siekusį užimti Baltuosius rūmus.

IS išplatino vaizdo įrašą su Prancūzijos kunigo žudikų priesaika (45)

Pasaulį teroristiniais išpuoliais šiurpinančios vadinamosios „Islamo valstybės“ naujienų agentūra išplatino vaizdo įrašą, kuriame matomi Prancūzijos kunigo žudikai.

F. Gulenas: JAV neturėtų paklusti Turkijos prašymui jį išduoti (3)

Islamo pamokslininkas Fethullahas Gulenas paragino JAV vyriausybę priešintis Turkijos prašymui jį išduoti.