Turkija svarsto galimybes kontroliuoti kibernetinę erdvę

Turkija svarsto galimybes patruliuoti "kibernetinę erdvę", kad būtų neutralizuota grėsmė jos saugumui. Tam ketinama panaudoti stiprią priežiūros žinybą, kurioje dalyvautų aukšti kariniai ir žvalgybos pareigūnai.
Toks žingsnis greičiausiai sukeltų naują Europos kritiką. Iš Turkijos jau seniai reikalaujama pagerinti žmogaus teisių padėtį, jeigu ji iš tikro nori tapti ES nare.

"Vis svarbesnė tampa informacijos bazės apsauga... nuo turinčiųjų piktus ketinimus, nuo teroristinės veiklos ir nelaimių", sakoma gynybos ministerijos parengtame "Nacionalinės informacijos saugumo organizacijos ir jos pareigų" įstatymo projekte.

Analitikų teigimu, Turkijos valdžia mato du pagrindinius "teroristinius" pavojus - Kurdų sukilėlių sąjūdį ir musulmonų ekstremistų veiklą.

Kova su Kurdistano darbininkų partija (KDP) per visą devintąjį ir dešimtąjį dešimtmetį vyko šalies pietryčių kalnuose. Dabar, suėmus KDP vadovą Abdullah Ocalaną (Abdulą Odžalaną) ir sukilėliams patyrus didelių pralaimėjimų prieš kariuomenę, KDP operacijos, bent jau iš dalies, persikėlė į kibernetinę erdvę.

Žurnalistai šalyje gali būti ir yra persekiojami už KDP pareiškimų arba KDP narių komentarų citavimą. Be to, politikams gresia laisvės atėmimo bausmė pagal itin griežtus maišto įstatymus. Laikraščiai gali būti uždaryti, o televizijos stotys - pašalintos iš eterio už pastabas, kuriose piktų ketinimų kartais nė su žiburiu neįžvelgsi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Talino oro uostas evakuotas dėl grasinimo susprogdinti bombą

Talino oro uostas šeštadienį buvo evakuotas dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.

Pasaulio paranoja pasitvirtino – V. Putinas nejuokauja ir pradeda Šaltąjį karą (759)

Pernai išleistoje Michailo Zygaro knygoje „Visi Kremliaus vyrai“ pateikta daug išmintingų pastebėjimų apie JAV ir Rusijos santykius, dauguma jų grįsti pastaruosius metus tuos santykius kūrusių Amerikos architektų įžvalgomis.

H. Clinton rinkimų kampanijos biure sumaištis: atsiųstas vokas su įtartinais milteliais papildyta 12.36 (20)

Niujorko policija praneša tirianti voką su baltais milteliais, kuris paštu atkeliavo į Hillary Clinton rinkimų kampanijos biurą. Biure buvę žmonės buvo priversti evakuotis, skelbia naujienų agentūra AP.