Turkija kritikuoja JAV sprendimą apginkluoti kurdų kovotojus Sirijoje

 (3)
Turkija trečiadienį sukritikavo Jungtinių Valstijų sprendimą tiekti su „Islamo valstybe“ (IS) Sirijoje kovojantiems kurdų kovotojams ginklus ir karinę įrangą. Anot Turkijos, tai nepriimtina.
© AFP/Scanpix

„Ginklų tiekimas YPG - nepriimtinas. Tokia politika niekam neduos naudos“, - televizijai „A Haber“ sakė Turkijos ministro pirmininko pavaduotojas Nurettinas Caniklis.

Kurdų Liaudies apsaugos daliniai (YPG), Vašingtono akimis, yra geriausias sąjungininkas kovoje su džihadistais Sirijoje. Tačiau, Ankaros požiūriu, YPG yra teroristinė grupuotė, susijusi su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK). Jungtinės Valstijos, Turkija ir Europa laiko PKK teroristine grupuote, tačiau kovoje su IS Sirijoje Jungtinėms Valstijoms YPG yra vertinga partnerė.

Anot Pentagono atstovės, Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) gretose besikaunantys kurdai bus apginkluoti, siekiant padėti jiems išstumti IS iš jos tvirtovės Rakos. Moteris pridūrė, kad Jungtinėms Valstijoms yra gerai žinomas Turkijos susirūpinimas dėl tokio JAV sprendimo.

Turkija taip pat viliasi, kad JAV užbaigs paramos politiką Sirijos kurdų YPG kovotojų atžvilgiu. Premjero pavaduotojo Nurettino Caniklio komentarai yra pirmasis atsakas į JAV pranešimą apie kurdų Sirijoje apginklavimą.

Naujienų agentūra AFP skelbė, kad JAV remiamos, su IS Sirijoje kovojančios kurdų ir arabų pajėgos SDF trečiadienį teigė, kad JAV ginklai ir karinė įranga pagreitins „ekstremistų sužlugdymo procesą“.

„JAV sprendimas apginkluoti YPG - svarbus ir pagreitins terorizmo sutriuškinimo procesą“, - agentūrai AFP sakė SDF atstovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Maskva reikalauja sumažinti JAV diplomatinį personalą Rusijoje (107)

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė atsakomąsias priemones į Jungtinių Valstijų planuojamas naujas griežtas sankcijas Maskvai ir pareikalavo, kad Vašingtonas sumažintų Rusijoje dirbančių diplomatų skaičių.

Rusijoje sulaikyti septyni asmenys, įtariami planavę teroro aktus (9)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) sulaikė septynis atvykėlius iš Vidurinės Azijos, kurie, kaip įtariama, planavo teroro aktus Sankt Peterburge, praneša „RIA Novosti“.

Pakistano teismas pripažino premjerą neturinčiu teisės eiti pareigų

Pakistano Aukščiausiasis Teismas penktadienį pripažino ministrą pirmininką Nawazą Sharifą neturinčiu teisės eiti pareigų dėl seniai reiškiamų kaltinimų korupcija, o dėl šio sprendimo jis bus priverstas palikti postą.

Dukra gimė praėjus pustrečių metų nuo tėvo mirties (7)

Praėjus pustrečių metų nuo Niujorko policijos detektyvo Wenjiano Liu nužudymo, kuris sukrėtė visą miestą, jo dirbtinai apvaisinta našlė šią savaitę pagimdė jųdviejų dukrelę.

Lenkijos pareigūnai renka informaciją apie antivyriausybinių protesto akcijų dalyvius (4)

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.