Turkija kritikuoja JAV sprendimą apginkluoti kurdų kovotojus Sirijoje

 (3)
Turkija trečiadienį sukritikavo Jungtinių Valstijų sprendimą tiekti su „Islamo valstybe“ (IS) Sirijoje kovojantiems kurdų kovotojams ginklus ir karinę įrangą. Anot Turkijos, tai nepriimtina.
© AFP/Scanpix

„Ginklų tiekimas YPG - nepriimtinas. Tokia politika niekam neduos naudos“, - televizijai „A Haber“ sakė Turkijos ministro pirmininko pavaduotojas Nurettinas Caniklis.

Kurdų Liaudies apsaugos daliniai (YPG), Vašingtono akimis, yra geriausias sąjungininkas kovoje su džihadistais Sirijoje. Tačiau, Ankaros požiūriu, YPG yra teroristinė grupuotė, susijusi su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK). Jungtinės Valstijos, Turkija ir Europa laiko PKK teroristine grupuote, tačiau kovoje su IS Sirijoje Jungtinėms Valstijoms YPG yra vertinga partnerė.

Anot Pentagono atstovės, Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) gretose besikaunantys kurdai bus apginkluoti, siekiant padėti jiems išstumti IS iš jos tvirtovės Rakos. Moteris pridūrė, kad Jungtinėms Valstijoms yra gerai žinomas Turkijos susirūpinimas dėl tokio JAV sprendimo.

Turkija taip pat viliasi, kad JAV užbaigs paramos politiką Sirijos kurdų YPG kovotojų atžvilgiu. Premjero pavaduotojo Nurettino Caniklio komentarai yra pirmasis atsakas į JAV pranešimą apie kurdų Sirijoje apginklavimą.

Naujienų agentūra AFP skelbė, kad JAV remiamos, su IS Sirijoje kovojančios kurdų ir arabų pajėgos SDF trečiadienį teigė, kad JAV ginklai ir karinė įranga pagreitins „ekstremistų sužlugdymo procesą“.

„JAV sprendimas apginkluoti YPG - svarbus ir pagreitins terorizmo sutriuškinimo procesą“, - agentūrai AFP sakė SDF atstovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

G7 vadovai nesutarė dėl klimato kaitos strategijos (10)

Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime penktadienį nepadaryta pažangos mėginant suderinti skirtingus Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų partnerių požiūrius į klimato kaitos problemas, pranešė šio susitikimo šeimininkė Italija.

„Didelė dalis“ Mančesterio teroristų tinklo išaiškinta (6)

Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policijos vadovas Markas Rowley penktadienį pareiškė, kad didelė dalis tinklo, susijusio su pirmadienio išpuoliu po koncerto Mančesteryje, areštuota.

Rusija pavadino diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokacija (37)

Maskva laiko dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokaciniu ir nepagrįstu Talino žingsniu.

G7 lyderiai konstatavo padidėjusią Šiaurės Korėjos grėsmę (6)

G7 lyderiai susitarė Taorminos viršūnių susitikimo baigiamojoje deklaracijoje pažymėti, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė dėl jos raketų ir branduolinės programų realizavimo „pasiekė naują lygį“. Tai penktadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Izraelis pasmerkė koptų krikščionių žudynes Egipte (4)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį pasmerkė teroristų ataką Egipte, kur buvo nužudyti mažiausiai 26 koptai, tarp aukų buvo ir vaikų.