Tūkstančiai pabėgėlių padavė Vokietiją į teismą

 (50)
Per 17 tūkst. Vokietijoje apsistojusių pabėgėlių padavė šalies vyriausybę į teismą dėl to, kad ši jiems suteikė tik dalinį pabėgėlio statusą, rašo interneto dienraštis „Independent“.
© Reuters/Scanpix

Siekiant sumažinti į Vokietiją atvykstančių migrantų skaičių, Federalinis migracijos ir pabėgėlių biuras (BAMF) vis didesnei daliai pabėgėlių suteikiama ne pilną pabėgėlių statusą, o vadinamąją papildomą apsaugą.

Tokį statusą turintys asmenys negali būti deportuoti iš šalies, tačiau palyginti su pabėgėlio statusą turinčiais asmenimis, jie patiria kelis svarbius nepatogumus. Pavyzdžiui, šeimų nariai dvejus metus negali prie jų prisijungti, ir tiems, kam nėra suteikiamas leidimas nuolat gyventi šalyje, paspartinamas deportacijos procesas.

Tačiau 90 proc. pabėgėlių, per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius apskundusių jiems suteiktą ribotą statusą Vokietijos administraciniuose teismuose, gavo visišką apsaugą, pranešė Vokietijos laikraštis „Süddeutsche Zeitung“. Didžioji dalis šių pabėgėlių (apie 15 tūkst.) buvo sirai.

Iki šių metų kovo mėnesio Vokietijos valdžia Sirijos piliečių prašymus suteikti prieglobstį nagrinėjo greitai, masiškai suteikdama jiems prieglobstį. Tačiau nuo kovo sirai yra priversti prašymus teikti individualiai – tai žymiai daugiau laiko reikalaujantis ir biurokratiškesnis procesas – ir 60 proc. jų gavo tik papildomos apsaugos statusą.

Šalies vidaus reikalų ministerijos atstovas sakė, kad daugelis jų neatitinka Jungtinių Tautų (JT) konvencijoje norint gauti pabėgėlio statusą numatyto kriterijaus – gimtojoje šalyje patirti persekiojimo grėsmę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Viena iš interneto įtakingiausių – „Twitter“ apie siaubą Alepe pranešanti aštuonmetė (1)

Aštuonerių metų Sirijos gyventoja, kuri visame pasaulyje išgarsėjo savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ rašydama apie baisumus karo apimtame Alepe, žurnalo „Time“ išrinkta viena iš įtakingiausių žmonių internete.

Sirijoje „Islamo valstybės“ kalėjime žuvo mažiausiai 57 žmonės (3)

Sirijos rytuose mažiausiai 57 žmonės žuvo per JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos antskrydžius, kurių taikiniu tapo vienas džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kontroliuojamas kalėjimas, antradienį pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Kinija atmeta JAV kritiką dėl elgesio su Nobelio taikos premijos laureatu Liu Xiaobo

Kinija antradienį atmetė kritiką dėl elgesio su vėžiu sergančiu Nobelio taikos premijos laureatu Liu Xiaobo, Jungtinėms Valstijoms paraginus Pekiną suteikti lygtinai iš kalėjimo paleistam disidentui judėjimo laisvę ir galimybę pačiam pasirinkti medikus.

Prancūzijoje viešintis P. Porošenka įgėlė V. Putinui (30)

Prancūzijoje viešintis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka apsilankė Sanliso mieste, kur stovi paminklas karalienei Anai Jaroslavnai, Kijevo Rusios didžiojo kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo dukrai. P. Porošenka prie jos paminklo padėjo gėlių, o vėliau susitiko su Prancūzijoje gyvenančiais ukrainiečiais.

Kolumbijos FARC sukilėliai užbaigė nusiginklavimą

Kolumbijos FARC sukilėliai jau atidavė visus savo asmeninius ginklus. Nusiginklavimas baigtas likus dienai iki nustatyto termino pabaigos, pranešė Jungtinių Tautų (JT) stebėtojai Kolumbijoje, informuoja BBC.