Tikrieji Černobylio avarijos mąstai nežinomi iki šiol

Rusijos "Černobylio" sąjunga teigia, kad 1986 metais per Černobylio atominės elektrinės avariją į atmosferą pateko 1 mlrd., o ne 50 mln. kiuri, kaip buvo oficialiai paskelbta.
Antradienį spaudos konferencijoje Maskvoje avarijos likviduotojai pranešė, kad "liūdnai pagarsėjusio ketvirtojo energobloko šachtoje branduolinės energijos specialistai nerado 85 proc. kuro, kuris ten turėjo būti. Todėl yra pagrindo manyti, kad šis kuras pateko į aplinką".

Iki šiol buvo kalbama, kad į atmosferą pateko tik 3,5 proc. kuro, buvusio sugedusiame reaktoriuje.

"Černobylio" sąjungos atstovai mano, kad susirgimų, kuriuos sukėlė Černobylio atominės elektrinės avarija, ateityje tik daugės.

Černobylio avarijos likviduotojai pasiūlė kitus metus, kai sukaks avarijos Černobylio atominėje elektrinėje 15-osios metinės, paskelbti tarptautiniais kovos su technogeninėmis katastrofomis ir jų padariniais metais.

Be to, likviduotojai mano, jog būtina atkurti struktūrą, kuri rūpintųsi černobyliečių reikalais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Australijoje per incidentą pramogų parke kritiškai sužeisti keturi žmonės (2)

Australijoje keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti per nelaimingą atsitikimą viename pramogų parke populiariame kurortiniame Gold Coast regione, pranešė žiniasklaida ir pareigūnai.

Filipinų prezidentas JAV: pamirškite apie susitarimą dėl gynybos (44)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį užsipuolė Jungtines Valstijas, sakydamas, kad jis nepradėjo kovos su Vašingtonu ir kad JAV galės pamiršti apie karinį susitarimą tarp abiejų šalių, jei jis ilgiau liks valdžioje, skelbia agentūra „Reuters“.

Kinijoje nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių

Viename šiauriniame Kinijos mieste viename pastate pirmadienį nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių, o dar daugiau kaip 150 buvo sužeista.

Australijoje agresyvus ruonis puolė banglentininkus

Populiariame Sidnėjaus paplūdimyje agresyvus ruonis grybštelėjo dantimis vienam banglentininkui, o kitą šio vandens sporto mėgėją nuvertė nuo jo banglentės.

JAV dislokuos Norvegijoje šimtus karių (10)

Norvegijos vyriausybė pritarė kelių šimtų JAV karių dislokavimui šalyje. Apie tai paskelbta pirmadienį. Neabejojama, kad 330 amerikiečių jūrų pėstininkų atvykimas į Norvegiją supykdys Rusiją, informuoja agentūra AFP.