Tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos pradėjo kursuoti pirmasis keleivinis keltas

 (34)
Keleivinis ir krovininis keltas „Man Gyong Bong“ trečiadienį išplaukė iš Šiaurės Korėjos Rasono uosto ir ketvirtadienį 8 val. ryto vietos laiku atplaukė į Rusijos Tolimųjų Rytų Vladivostoko miestą, skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS.
© Reuters / Scanpix

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, šis tiek keleivius, tiek krovinius gabensiantis keltas kursuos kartą per savaitę.

Pirmosios kelionės metu, remiantis turimais duomenimis, kelte buvo 40 keleivių.

„Tai Rusijos piliečiai, kurie norėjo grįžti iš Šiaurės Korėjos, ir turistai iš Kinijos“, – sako bendrovės „Investstroytrest“, kuriai priklauso kelto operatorius „RosKor“, generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Chmelis.

M. Chmelio teigimu, keltas į Šiaurės Korėjos uostą grįš gegužės 19 dieną. Bendrovė tikisi, kad daugumą keleivių sudarys turistai iš Kinijos, kurie vienos kelionės metu galės apsilankyti tiek Rusijoje, tiek Šiaurės Korėjoje.

Iki tol Rusijos ir Šiaurės Korėjos susisiekimas buvo įmanomas tik oro arba geležinkeliu. „Man Gyong Bong“ yra pirmasis toks keleivinis ir krovininis keltas, sujungiantis Šiaurės Korėjos ir Rusijos uostus.

„Nors Rusija susirūpinusi dėl Šiaurės Korėjos valdžios sprendimų ir raketinių bandymų, Pchenjaną Maskva taip pat vertina kaip galios svertą prieš Vakarus, konkrečiai prieš Jungtines Valstijas. Rusija nenori, kad Šiaurės Korėja turėtų branduolinių ginklų, tačiau Maskvos reakcijos būta minimalios, nes Kremlius puikiai supranta – Rusija nėra vienas iš Pchenjano taikinių“, – teigia Maskvoje dirbantis CNN užsienio politikos korespondentas Matthew Chance‘as.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Teismas: Nyderlandų vyriausybei tenka dalis kaltės dėl Srebrenicos žudynių

Nyderlandų apeliacinis teismas antradienį nutarė, kad vyriausybė yra iš dalies kalta dėl maždaug 300 Bosnijos musulmonų vyrų išžudymo Srebrenicoje, nes 1995 metų liepą šiuos žmones saugoję Jungtinių Tautų taikdarių kontingento olandų kariai perdavė juos serbų pajėgoms.

Aliaskoje lokiai apdraskė dar du žmones (2)

Aliaskoje lokiai praėjusį savaitgalį apdraskė dar du asmenis, o tokių užpuolimų šioje valstijoje skaičius padidėjo iki keturių per mažiau nei savaitę, įskaitant du žmonių mirtimi pasibaigusius atvejus.

Kijeve sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas (8)

Kijeve antradienio rytą sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas pulkininkas Maksimas Šapovalas, o policija šį incidentą tiria kaip teroro aktą, pranešė Gynybos ministerija.

Rusija išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“ (22)

Rusija pirmadienį sėkmingai išbandė iš povandeninių laivų paleidžiamą tarpžemyninę balistinę raketą „Bulava“, pranešė kariškiai.

Didžiulės nuošliaužos palaidotame Kinijos kaime įvyko nauja griūtis

Pietvakarių Kinijos kalnų kaimelį, kurį praėjusį savaitgalį užgriuvo didžiulė nuošliauža, palaidojusi dešimtis žmonių, antradienį užliejo naujas purvo ir akmenų srautas, pranešė valstybinė žiniasklaida.