Tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos pradėjo kursuoti pirmasis keleivinis keltas

 (34)
Keleivinis ir krovininis keltas „Man Gyong Bong“ trečiadienį išplaukė iš Šiaurės Korėjos Rasono uosto ir ketvirtadienį 8 val. ryto vietos laiku atplaukė į Rusijos Tolimųjų Rytų Vladivostoko miestą, skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS.
© Reuters / Scanpix

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, šis tiek keleivius, tiek krovinius gabensiantis keltas kursuos kartą per savaitę.

Pirmosios kelionės metu, remiantis turimais duomenimis, kelte buvo 40 keleivių.

„Tai Rusijos piliečiai, kurie norėjo grįžti iš Šiaurės Korėjos, ir turistai iš Kinijos“, – sako bendrovės „Investstroytrest“, kuriai priklauso kelto operatorius „RosKor“, generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Chmelis.

M. Chmelio teigimu, keltas į Šiaurės Korėjos uostą grįš gegužės 19 dieną. Bendrovė tikisi, kad daugumą keleivių sudarys turistai iš Kinijos, kurie vienos kelionės metu galės apsilankyti tiek Rusijoje, tiek Šiaurės Korėjoje.

Iki tol Rusijos ir Šiaurės Korėjos susisiekimas buvo įmanomas tik oro arba geležinkeliu. „Man Gyong Bong“ yra pirmasis toks keleivinis ir krovininis keltas, sujungiantis Šiaurės Korėjos ir Rusijos uostus.

„Nors Rusija susirūpinusi dėl Šiaurės Korėjos valdžios sprendimų ir raketinių bandymų, Pchenjaną Maskva taip pat vertina kaip galios svertą prieš Vakarus, konkrečiai prieš Jungtines Valstijas. Rusija nenori, kad Šiaurės Korėja turėtų branduolinių ginklų, tačiau Maskvos reakcijos būta minimalios, nes Kremlius puikiai supranta – Rusija nėra vienas iš Pchenjano taikinių“, – teigia Maskvoje dirbantis CNN užsienio politikos korespondentas Matthew Chance‘as.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (183)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.