Taivanas pasirengęs Kinijos provokacijoms

"Vyriausybė gali valdyti bet kokią galimą situaciją ir puikiai pasirengė susidoroti su bet kokiomis provokacijomis", sakė Žemyno reikalų tarybos atstovas spaudai Lin Chong-pinas (Lin Čongpinas).

Atstovas spaudai nesakė, kaip Taivanas pasirengė ir tvirtino nenorįs atskleisti paslapčių Pekinui.

Lin Chong-pinas paragino Kiniją nedidinti įtampos prieš Taivano prezidento rinkimus, kuriuose pirmą kartą po 50 metų Nacionalistų partija gali netekti valdžios.

Pekinas išplatino grėsmingus perspėjimus dėl pasekmių, jei rinkimus Taivane laimėtų nepriklausomybės šalininkas Chen Shui-bianas (Čen Šuibianas).

Tuo tarpu JAV gynybos sekretorius Williamas Cohenas (Viljamas Koenas) penktadienį sakė nematąs jokių Kinijos pasirengimo pulti Taivaną ženklų. Tačiau jis perspėjo Pekiną, kad jėgos panaudojimas būtų nepriimtinas nesutarimų sprendimo būdas.

W. Cohenas kalbėjo pasibaigus trijų dienų vizitui Japonijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (11)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (7)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (530)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.