Taikdariai Kosove serbus tramdo ašarinėmis dujomis

Keli ašarinių dujų užtaisai buvo iššauti tuoj po 14 val. vietos laiku (13 val. Grinvičo laiku). Tarptautinė Jungtinių Tautų remiama policija pranešė, jog serbai taip pat apšaudė jos pajėgas.

Šeimų grįžimui į šiaurinę miesto dalį vadovavo JT remiamos Mitrovicos ir Šiaurės Kosovo civilinės administracijos vadovas Mario Marcone (Marijus Markonė) bei NATO vadovaujamų taikdarių pajėgų regione vadas, prancūzų generolas Pierre de Saqui de Sannes (Pjeras de Saki de Sanas).

Ankstesnius bandymus grąžinti šeimas į namus ketvirtadienį sutrukdė beveik 150 įtūžusių serbų minia, kuri apmėtė grįžtančius albanus akmenimis, bei miestą dalijančioje upėje pakilęs vanduo, dėl kurio keltis pontoniniu kariškių tiltu tapo pavojinga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (274)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras (2)

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.