Švedijos UR vadovė perspėja neizoliuoti Rusijos

"Karaliaučius yra regiono viduryje, ir mes turime rasti sprendimą, užtikrinti, kad sritis nebūtų atsilikusi", sakė A. Lindh. Tai nereiškia, jog anklavui norima suteikti specialų statusą, norima tik išlaikyti laisvus prekybos ir kitus mainus, paaiškino ministrė.

Švedija birželio 1 dieną perima pirmininkavimą Europos Sąjungai.

A. Lindh kalbėjo bendroje spaudos konferencijoje su savo kolega suomiu Erkki Tuomioja (Erkiu Tuomioja), kuris po paskyrimo į šį postą atvyko pirmo oficialaus vizito.

Abu ministrai pareiškė norą glaudžiai bendradarbiauti ES civilinių krizių valdymo srityje, kuri, pasak jų, yra ne mažiau svarbi, kaip karinių nepaprastųjų situacijų valdymas.

"Kosovo pavyzdys rodo, kad civilinių krizių valdyme yra didžiausių trūkumų", sakė Suomijos ministras.

A. Lindh paminėjo Karaliaučių, atsakydama į prekybos ministro Leifo Pagrotsky (Leifo Pagrockio) publikaciją laikraštyje, kurioje jis siūlė Karaliaučiui suteikti ES narystę ir taip apsaugoti Rusiją nuo izoliacijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (1)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (44)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (43)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.