Svarstoma galimybė grąžinti Suomijos piliečiams prieškarinį turtą

Per pirmadienį Taline įvykusį susitikimą vyriausybių vadovai konstatavo, kad Estijos teritorijoje yra keturi objektai, į kuriuos pretenduoja prieškariniai savininkai iš Suomijos.

"Mūsų vyriausybė jau perdavė Estijai visus būtinus dokumentus", pažymėjo po susitikimo spaudos konferencijoje P. Lipponenas.

Ministrai pirmininkai pabrėžė, kad visi ginčijami klausimai bus sprendžiami "remiantis Estijos įstatymais ir tarptautine praktika". Jie taip pat pažymėjo, jog abi šalys susitarė bendradarbiauti, išsiaiškinant teisines galimų turto savininkų pretenzijas.

"Kadangi kai kurie objektai ir pirmiausia Sangastės pilis yra Estijos kultūros paveldas, glaudžiai susijęs su abiejų šalių praeitimi, vyriausybės suinteresuotos priimti konkrečius sprendimus dėl kiekvieno jų atskirai", pažymėjo M. Laaras.

Pasak jo, tokie sprendimai bus priimami tik po ilgų ir nuodugnių tyrimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1000)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (15)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (19)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.