Suomijos ministras abejoja greita ES plėtra

Suomijos užsienio reikalų ministras Erkki Tuomioja (Erkis Tuomioja) nemano, kad 2003 metais Europos Sąjunga bus pasirengusi priimti naujas nares, antradienį pranešė Suomijos naujienų agentūra STT.
K. Tuomioja agentūrai STT sakė, kad ES reikės daugiau laiko įgyvendinti "Dienotvarkėje 2000" numatytas žemės ūkio ir struktūrines reformas, kad ji būtų visiškai pasirengusi naujų narių priėmimui.

K. Tuomioja, su žurnalistais kalbėjęs Vokietijoje, taip pat sakė, kad šalys kandidatės tikriausiai nebus pasirengusios stojimui iki 2005 metų, pranešė STT.

Penkiolika narių turinti Europos Sąjunga derybas dėl stojimo veda su 12 šalių. 1998 metais derybos buvo pradėtos su Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovėnija, Estija ir Kipru. Derybos su antrosios grupės kandidatėmis - Lietuva, Latvija, Slovakija, Bulgarija, Rumunija ir Malta - pradėtos šių metų kovą.

Kai kurios narystės siekiančios šalys ES narėmis tikisi tapti iki 2003 metų sausio 1 dienos, tačiau Europos Sąjunga kol kas nenustatė derybų pabaigos datos, o ES komisaras plėtros klausimais Guenteris Verheugenas (Giunteris Ferhoigenas) pareiškė nemanąs, kad gruodį vyksiančiame ES viršūnių susitikime bus nustatyta konkreti plėtros data.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Apklausa: H. Clinton didina populiarumo persvarą prieš D. Trumpą

Likus kiek daugiau negu dviem savaitėms iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton, padidinusi populiarumo persvarą prieš respublikoną Donaldą Trumpą, didina savo pastangas sustiprinti savo pozicijas svarbiose svyruojančiose valstijose ir įtvirtinti savo pranašumą.

Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga (2)

Lenkijoje sekmadienį šimtai juodai apsirengusių moterų vėl išėjo į miestų gatves protestuoti prieš konservatorių vyriausybės mėginimus sugriežtinti šalyje galiojančius abortų įstatymus, kurie ir taip yra vieni griežčiausių Europoje.

Ispanijoje konservatoriai formuos mažumos vyriausybę

Ispanijos socialistai sekmadienį balsavo už tai, kad konservatoriams būtų leista sudaryti mažumos vyriausybę, – tikimasi, jog tai padės išeiti iš ilgai užsitęsusios politinės aklavietės ir išvengti trečiųjų rinkimų, skelbia agentūra AFP.

JAV nori izoliuoti „Islamo valstybę" ir jos Sirijos bastione Rakoje (5)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris spaudžia pradėti puolimą prieš „Islamo valstybės" (IS) džihadistus jų Sirijos bastione Rakoje, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (9)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.