JAV mašinų pramonės koncernas "Halliburton", kuriam anksčiau vadovavo dabartinis šalies viceprezidentas Dickas Cheney (Dikas Čeinis), be konkurso užsitikrino 1 mlrd. JAV dolerių vertės sandorį su Jungtinių Valstijų vyriausybe. Su atstatymo darbais Irake susijęs sandoris "Halliburton" atiteko dėl ne kartą atidėto atviro konkurso, remdamasi leidiniu "The Observer" praneša ELTA.
Hiūstone įsikūrusi "Halliburton" prieštaringai vertinamą sandorį atkurti Irako naftos sektoriaus infrastruktūrą užsitikrino vasario mėnesiui. Pagal sudarytą sutartį JAV kariuomenės inžinerinio padalinio (USACE), kuris vykdo atstatymo darbus, išlaidos nėra nustatytos, nes tiksliai nežinoma, kiek padaryta žalos. USACE norėjo dar rugpjūčio mėnesį sudaryti sandorį atviro konkurso būdu, tačiau šie planai buvo ne kartą atidedami. Iki šiol "Halliburton" už atliktus atstatymo darbus gavo 1,7 mlrd. JAV dolerių.

Duomenys, kuriuos iš USACE gavo demokratams atstovaujantis JAV Kongreso narys Henry'is Waxmanas (Henris Vaksmanas), rodo, kad rugpjūčio 21 dieną (maždaug tuo metu, kai dėl sandorio turėjo būti paskelbtas atviras konkursas) "Halliburton" padaliniui KBR skirtų lėšų kiekis siekė 704 mln. JAV dolerių. Vėliau ši suma padidėjo 1,01 mlrd. JAV dolerių.

H. Waxmanas sakė: "Nuo rugpjūčio, kai turėjo būti sudaryti nauji sandoriai, (prezidento) administracija "Halliburton" skyrė daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių. Galbūt ši nepaaiškinama gaišatis duoda naudos "Halliburton", tačiau ji brangiai atsieina mokesčių mokėtojams".

Minėti duomenys pasirodė tuo metu, kai Didžiosios Britanijos vyriausybė ir rangovai pareiškė nepasitenkinimą pranešimais apie tai, kad atviras konkursas atidedamas iki laikotarpio nuo gruodžio 15 dienos iki sausio 17-osios. Anksčiau konkurso terminas buvo atidėliojamas iki spalio vidurio, to paties mėnesio pabaigos ir iki šių metų pabaigos.

Viena įtakinga britų įmonė praėjusią savaitę pareiškė: "Esame labai nusivylę, kad jis (terminas) buvo ir vėl atidėtas". Įmonė pridūrė, jog kuo toliau atidedamas konkurso terminas, tuo labiau pelnosi KBR.

Didžiosios Britanijos premjero Tony Blairo (Tonio Blero) specialusis atstovas atstatymo klausimais Brianas Wilsonas (Brajanas Vilsonas) vėliau su JAV prezidentu George'u W. Bushu (Džordžu V. Bušu) susitikusį ministrą pirmininką paragino pareikalauti lygių galimybių Irake. Savo laiške specialusis atstovas rašė: "Yra labai rimtų sandorių dėl Irako naftos sektoriaus ateities. Manome, kad labai svarbu užtikrinti lygias galimybes, o tolimesnis atidėliojimas kelia apgailestavimą".

USACE tvirtina, kad minėtas rugpjūčio terminas buvo susijęs ne su sutarčių sudarymu, o su paraiškų pateikimu. Tačiau gegužės 2 dienos laiške H. Waxmanas vienas JAV generolas tvirtino, kad, "remiantis šiuo tvarkaraščiu, tiksliausia sandorio sudarymo data yra maždaug rugpjūčio pabaiga".

Pagal sutarties sąlygas "Halliburton" atliktam darbui gali taikyti ne didesnę nei 7 proc. pelno maržą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (12)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (2)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (21)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (66)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (20)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (7)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...