Minėtas Rusijos įstatymas numano, kad „netradicinių seksualinių santykių propagavimas“ tarp nepilnamečių užtraukia administracinę atsakomybę.

Trys gėjų aktyvistai – Nikolajus Bajevas, Aleksejus Kiseliovas ir Nikolajus Aleksejevas – surengė protestus prie mokyklos, vaikų bibliotekos ir vyriausybinio pastato. Protestų metų vyrai laikė plakatus, kuriuose sakoma, kad homoseksualumas nėra iškrypimas.

Protestuotojams buvo skirtos baudos, dėl kurių jie kreipėsi į Rusijos teismus ir net pasiekė šalies Konstitucinį Teismą, tačiau visi teismai paliko galioti jiems skirtą nuobaudą.

Konstitucinis Teismas išaiškino, kad žemesnių institucijų teismų sprendimai buvo pagrįsti moralės normų apsauga ir sakė, kad pažeidėjų veiksmai gali „sudaryti iškraipytą įspūdį apie tradicinių ir netradicinių vedybinių santykių atitikmenį visuomenėje“.

Tada aktyvistai 2009 ir 2012 metais pateikė apeliacijas Europos Žmogaus Teisių Teismui.

Strasbūro teismas nusprendė, kad skirtomis baudomis buvo pažeisti 10-asis ir 14-asis Europos žmogaus teisių konvencijos straipsniai, kurie užtikrina išraiškos laisvę ir draudžia diskriminaciją.

Rusijai buvo nurodyta N. Bajevui sumokėti 8 tūkst. eurų, A.Kiselevui – 15 tūkst. eurų, o N. Aleksejevui – 20 tūkst. eurų kompensacijas.

Nors homoseksualumas Rusijoje yra dekriminalizuotas nuo 1993 metų, visuomenė dažnai yra neigiamai nusiteikusi prieš gėjus; žmogaus teisių gynėjai praneša apie dažnus jų teisių pažeidimus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)