Stačiatikių Bažnyčia nepritaria popiežiaus vizitui

 (3)
Rusijos Stačiatikių Bažnyčia nepritaria galimam Romos popiežiaus Jono Pauliaus II pakvietimui į Maskvą. Tai penktadienį "Interfax" pranešė Maskvos patriarchato atstovas.
Jis komentavo Italijos spaudoje pasklidusius gandus, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per planuojamą vizitą Vatikane gali pakviesti į Rusiją Joną Paulių II.

Atstovas priminė, kad Maskvos ir Visos Rusios patriarchas Aleksijus II "ne kartą pareiškė, jog jo susitikimai su Romos popiežiumi neįmanomi tol, kol nebus išspręstos pagrindinės Rusijos ir Romos Katalikų bažnyčių santykių problemos. Patriarchas turėjo galvoje Vatikano nenorą pasmerkti graikų katalikus, kurie užima stačiatikių cerkves Vakarų Ukrainoje, ir prozelitizmą pačioje Rusijoje.

"Jeigu tokiomis sąlygomis popiežius iš tiesų atvyks į Rusiją, čia susitiks su Putinu, o patriarchas jo nepriims. Iš šalies tai bus panašu į tarptautinį skandalą, kadangi Aleksijus II vadovauja konfesijai, kurios sekėjais save laiko 80 proc. šalies gyventojų", sakė atstovas.

Be to, jis pažymėjo, kad "Ukrainos stačiatikiai, kurių ten dauguma, laiko Maskvą stačiatikybės centru, ir popiežiaus pakvietimas į Rusiją jiems bus tarsi smūgis į nugarą".

"Taigi, toks valstybės vadovo poelgis pakirstų tiek Rusijos, tiek asmeninį Vladimiro Putino įvaizdį užsienio politikoje", baigė pašnekovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (25)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (73)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (56)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (169)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.