Sprendimą pakeisti Babickį priėmė Rusijos VRM

Kalbėdamas sekmadienį Rusijos televizijos laidoje "Veidrodis", VRM vadovas pažymėjo, kad jis pats "normaliai" vertina šį savo pavaldinio sprendimą.

Pasak V. Rušailos, panašių atvejų, kai Rusijos piliečiai buvo pakeisti į karius, patekusius iš kovotojų nelaisvę, buvo ir anksčiau. Kitas reikalas, paaiškino jis, kad šiuo atveju tai buvo "Laisvės" radijo žurnalistas.

Ministras patvirtino, kad Andrejus Babickis gyvas ir yra čečėnų formuotėse, esančiose viename kovotojų kontroliuojamų pietinių rajonų.

V. Rušailos nuomone, žurnalistą kovotojai tikriausiai išsiųs į vieną artimiausių šalių, o toliau jis pats praneš apie save.

Tuo tarpu kaip sekmadienį Sankt Peterburge pareiškė "Laisvės" radijo tarnybos Rusijoje vadovas Mario Corti (Marijus Kortis), "Laisvės" radijo redakcija turi tikrų žinių, kad Andrejaus Babickio mainai į Rusijos karius belaisvius yra "klastotė".

"Aš mėginu būti optimistas dėl demokratijos institutų Rusijoje, bet pastarieji įvykiai šalyje rodo realią grėsę ir žodžio laisvei, ir apskritai asmens saugumui", pabrėžė M. Corti interviu žurnalistams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (20)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (23)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.