Skandalas Gruzijos parlamente baigėsi deputatų atgaila prezidentui

Deputatų iš parlamento daugumos atgaila baigėsi pirmadienį skandalas Gruzijos parlamente.
Skandalas kilo dėl to, kad su prezidentu Eduardu Ševardnadze buvo nesuderintas 120 deputatų siūlymas sudaryti specialią parlamento komisiją, kuri ištirtų, kodėl neįvykdytas praėjusių metų šalies valstybės biudžetas ir patrauktų atsakomybėn dėl to kaltus atsakingus pareigūnus.

Pirmadienio vakarą įvykusiame susitikime su E. Ševardnadze visi be išimties deputatai iš parlamento daugumos pareiškė, kad buvo suklaidinti ir, siūlydami sudaryti tyrimo komisiją, visiškai neturėjo galvoje pradėti apkaltos procedūrą.

E. Ševardnadzė priėmė deputatų atsiprašymus ir pavedė parlamento pirmininkui Zurabui Žvanijai sureguliuoti padėtį.

Tuo tarpu kaip pareiškė žurnalistams parlamento daugumos lyderis Michailas Saakašvilis, skandalą, jo nuomone, inicijavo grupė Gruzijos oligarchų, kurie mėgino sutrukdyti paskirti į prezidento įgaliotinio Kachečio regione postą Georgijų Arsenišvilį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (6)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (19)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (67)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (6)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (23)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.