Šiaurės Korėja tikina sekmadienį išbandžiusi naujos rūšies balistinę raketą

 (129)
Šiaurės Korėja pirmadienį pranešė sekmadienį atlikusi sėkmingą naujos vidutinio - ilgojo nuotolio raketos bandymą. Testu, kurį stebėjo pats šalies lyderis Kim Jong Unas, siekta išbandyti raketos gebą nešti „didelį ir sunkų“ branduolinį užtaisą, praneša naujienų agentūra „Reuters“ ir BBC.
© AP / Scanpix

Sekmadienį Šiaurės Korėjos paleista balistinė raketa nusileido jūroje netoli Rusijos krantų. Šį bandymą Vašingtonas pavadino žinute Pietų Korėjai - jis įvyko praėjus vos kelioms dienoms po naujojo šalies prezidento, žadančio su Pchenjanu palaikyti dialogą, inauguracijos.

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA teigė, kad raketa buvo paleista aukščiausiu kampu, kad nesukeltų grėsmės kaimyninių valstybių saugumui. Ji skriejo 787 kilometrus ir pasiekė 2 111,5 kilometro aukštį.

Ekspertų teigimu, raketos pasiektas aukštis rodo, kad ji buvo paleista aukšta trajektorija, todėl sumažėjo jos nuskrietas šoninis atstumas. Pasak ekspertų, jei ji būtų paleista standartine trajektorija, galėtų nuskrieti mažiausiai 4 tūkst. kilometrų.

„Šiuo bandymu siekta patikrinti taktines ir technologines naujosios balistinės raketos, galinčios nešti didelį ir sunkų branduolinį užtaisą, specifikacijas“, - informavo naujienų agentūra KCNA.

„Jei JAV nerangiai mėgins provokuoti KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką), ji neišvengs didžiausios visų laikų katastrofos“, - sakė Kim Jong Unas, griežtai įspėdamas JAV neignoruoti realios situacijos, kad KLDR raketos gali pasiekti jos žemyninę dalį ir Ramiojo vandenyno operacijų regioną ir kad šalis turi visas priemones suduoti atsakomąjį smūgį“, - tvirtina KCNA.

Manoma, kad Šiaurės Korėja kuria tarpžemyninę balistinę raketą, kuri galėtų nešti branduolinį užtaisą ir pasiekti žemyninę Jungtinių Valstijų dalį.

Antradienį šaukiamas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdis, kurio metu bus aptartas naujausias Šiaurės Korėjos raketos bandymas. Posėdis įvyks JAV ir jos sąjungininkių Pietų Korėjos ir Japonijos iniciatyva.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (184)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.