Tolimesnės JAV ir Šiaurės Korėjos derybos būtų nenaudingos, jei Vašingtonas neatsisakytų savo reikalavimų ir neatsižvelgtų į Šiaurės Korėjos pasiūlymą, pagal kurį Pchenjanas savo branduolinių ginklų atsisakytų mainais į nuolaidas, antradienį sakė Šiaurės Korėja.
Korėjos
Jungtinės Valstijos reikalauja, kad Šiaurės Korėja atsisakytų visų branduolinių ginklų, kurių ji gali turėti, nes baiminasi, kad šiais ginklais gali būti grasinama Šiaurės Korėjos kaimynams, įskaitant Pietų Korėją, kur Vašingtonas, norėdamas atgrasinti Pchenjaną nuo galimo puolimo, yra dislokavęs 37 tūkst. JAV karių.

JAV pareigūnai Vašingtone ir Vakarų diplomatai Pekine pirmadienį sakė, kad Šiaurės Korėja praėjusią savaitę per Kinijoje vykusias derybas pasiūlė atsisakyti savo branduolinių ginklų ir raketų, tačiau už tai norėjo tam tikrų nuolaidų.

Aukšto rango JAV pareigūnas šias nuolaidas pavadino nepriimtinomis.

"Jei JAV pozicija liks tokia pati, kokia yra dabar, tolesnės derybos bus laiko švaistymas. Tai taip aišku, ...kad tokios derybos sprendžiant branduolinę problemą niekuo nepadėtų", - rašoma laikraštyje "Minju Joson", kurį leidžia Šiaurės Korėjos ministrų kabinetas.

"JAV nepasiūlė jokių priemonių branduolinei problemai spręsti ir tik pakartojo savo ankstesnį reikalavimą, kad Šiaurės Korėja pirmiausia atsisakytų savo branduolinių planų", - laikraščio straipsnį cituoja Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA.

Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras Yoon Young-kwanas (Jun Jungkvanas) antradienį patvirtino, kad Šiaurės Korėja pasiūlė išspręsti branduolinę krizę su sąlyga, kad Vašingtonas suteiks garantijas dėl Pchenjano komunistinės sistemos saugumo.

"Šiaurės Korėja pasiūlė sprendinį dėl Jungtinių Valstijų susirūpinimo branduoline (krize, tačiau) su sąlyga, kad Vašingtonas garantuos Pchenjano režimo (saugumą)", - Yoon Young-kwano žodžius citavo Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.

Vašingtone aukšto rango JAV pareigūnas sakė, kad Šiaurės Korėja siūlė atsisakyti savo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programos mainais į JAV nuolaidas, tarp jų - dėl naftos, elektros energijos, ekonominių mainų ir normalių tarpvalstybinių santykių.

Pchenjane jau trečia diena vyksta Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos derybos, bet kol kas dar nesutariama, ar paminėti branduolinę krizę bendrame pareiškime, pranešama iš Šiaurės Korėjos sostinės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (19)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (73)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (1)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (5)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (17)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (52)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (17)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (16)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...