Irako šiauriniame Mosulo mieste pirmadienį vėlai vakare partizanai nužudė keturis JAV pagalbos darbuotojus. Kovotojai vis dažniau rengia išpuolius prieš atstatymo darbuose dalyvaujančius žmones, siekdami pakenkti pastangoms atstatyti karo nuniokotą šalį.
Irako žemėlapis
Rytiniame Mosulo rajone nežinomi užpuolikai Kalašnikovo automatais apšaudė automobilį ir vietoje nukovė tris civilius amerikiečius bei sužeidė dar du. Irakiečių policijos pareigūnai sakė, kad žuvo dvi moterys ir viena nukentėjo.

Kiek vėliau JAV kariuomenė pranešė, kad pakeliui į Bagdado ligoninę mirė ir ketvirtas per užpuolimą sunkiai sužeistas amerikietis.

"Vienas iš sužeistųjų mirė maždaug 3 val. 30 min. (2 val. 30 min. Lietuvos laiku) kariniame lėktuve, kuriuo buvo skraidinamas iš JAV Armijos karo lauko ligoninės Mosule į ligoninę Bagdade", - rašoma antradienį paskelbtame kariuomenės pareiškime.

JAV kariuomenės pareigūnai sakė, kad šie penki asmenys dirbo "privačioje savanorių organizacijoje", kuri šiame rajone teikė skubią pagalbą vietos gyventojams.

Kovotojai jau surengė ne vieną išpuolį prieš civilius rangovus, dirbančius su JAV vadovaujama koalicija, nepaisant to, kad šalis jau pradeda gauti pinigus iš 18,4 mlrd. dolerių sumos, kurią JAV vyriausybė pasižadėjo skirti Irako rekonstrukcijai.

Tarptautinės Pietų baptistų misijos taryba savo tinklalapyje paskelbė pranešimą, kuriame nurodė, kad šio išpuolio aukomis tapo su jų misija susiję pagalbos darbuotojai.

"Per šią ataką žuvo 60 metų Larry T. Elliottas (Laris T.Eliotas) ir 58 metų Jean Dover Elliott (Džin Daver Eliot) iš Kerio miesto Šiaurės Karolinoje bei 38-erių Karen Denise Watson (Karen Denis Votson) iš Beikersfildo miesto Kalifornijoje.

Nuo 1978 metų Elliottai, kaip Tarptautinės misijos tarybos atstovai, dirbo Hondūre, o 2004 metų vasarį buvo pasiųsti į Artimuosius Rytus.

"K.D.Watson šioje taryboje dirbo nuo 2003-ųjų kovo", - teigiama pranešime.

Savo pranešime, paskelbtame dar prieš tai, kai buvo pranešta apie ketvirtojo amerikiečio mirtį, jie nurodė, kad per išpuolį dar nukentėjo 28 metų Davidas McDonnallas (Deividas Makdonalas) ir 26 metų Carrie Taylor McDonnall (Keri Teilor Makdonal) iš Rouleto miesto Teksase.

Irake nerimstant smurtui, prasidėjo nesutarimai dėl to, kokį vaidmenį Jungtinės Tautos (JT) turėtų atlikti formuojant naują laikinąją Irako vyriausybę, o tai gali gerokai apsunkinti JAV pastangas iki birželio 30 dienos perduoti valdžią į irakiečių rankas.

Irako laikinoji 25-ių narių Valdančioji taryba pirmadienį nepriėjo vieningos nuomonės, koks vaidmuo turėtų tekti JT formuojant laikinąją vyriausybę, kuri turi perimti valdžią iš koalicijos.

"Kai kurie nori mažesnio, kiti - didesnio vaidmens Jungtinėms Tautoms", - sakė JAV paskirtoje Irako valdančiojoje taryboje kurdams atstovaujantis Mahmudas Othmanas (Mahmudas Osmanas).

Pasak jo, nepalankiausiai į Jungtines Tautas žiūri Irako gyventojų daugumą sudarantys šiitai. Manau, jie nepatenkinti ataskaita, kurią parengė praėjusį mėnesį Irake apsilankiusi JT delegacija, sakė M.Othmanas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (19)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (264)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (409)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (65)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (62)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (24)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (221)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...