Šiaurės Airijos protestantų lyderis didina spaudimą respublikonams

"Aš turiu jiems pasakyti, kad laikas apsispręsti ir tai liečia visą respublikonų judėjimą", pareiškė protestantų junionistų lyderis D. Trimble, "įliedamas ugnies" į nesutarimus su Airijos respublikonų armijos politine sąjungininke, katalikų partija "Sinn Fein".

"Jie ("Sinn Fein") bandė per šiuos pastaruosius metus laikytis abiejų - tiek politinių, tiek teroristinių - jiems naudingų nuostatų. Jūs negalite taip toliau elgtis", per BBC televiziją sakė Olsterio junionistų partijos vadovas.

"Jie turi aiškiai parodyti, kad susiję su politika ir užmiršti terorizmą".

"Sinn Fein" nepasitenkinimas, jog Didžioji Britanija praėjusią savaitę sustabdė Šiaurės Airijos vykdomosios valdžios įgaliojimus nesumažėjo.

"Sinn Fein" atstovė Bairbre de Brun (Berbr de Brun), užėmusi ministrės postą bendroje vyriausybėje, sakė, kad Šiaurės Airijos sekretoriaus Peterio Mandelsono (Piterio Mendelsono) sprendimas sustabdyti įgaliojimus yra pražūtingas.

"Mes turėtume atkurti šias institucijas. Šios institucijos yra pagrindas, siekiant politinės pažangos. Mes turime pasiekti, kad dominuotų politika. Mums reikia parodyti, kad nėra alternatyvos konfliktui", sakė ji televizijos kanalui "The Sky".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (255)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras (1)

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.