Siamo dvynių operacija baigėsi tragiškai

Milagro, kurios vardas ispanų kalba reiškia "stebuklą", mirė po pirmųjų operacijos valandų, kai buvo atskirta nuo gyvybinių organų, kuriuos dalijosi su seserimi.

Martha, kurią gydytojai tikėjosi išgelbėti, mirė 10-tą operacijos valandą dėl širdies komplikacijų. Operacijoje dalyvavo trys chirurgų brigados.

Dar prieš operaciją buvo žinoma, jog Milagro mirs, kad išgyventų antroji sesuo Martha.

Gydytojai teigė, jog būtų neįmanoma išgelbėti abiejų mergaičių, nes Milagro krūtinė buvo per maža ir neišsivysčiusi, kad į ją būtų galima persodinti širdį. Todėl jie nusprendė, jog šią - silpnesnę iš 4 mėnesių amžiaus seserų - reikia paaukoti. Siamo dvynės buvo sujungtos krūtinėmis, turėjo bendrą širdį, dalį kepenų ir žarnyno.

Operacija turėjo įvykti pirmadienį, tačiau vienas geriausių Italijos vaikų širdies chirurgų Carlo Marcelletti turėjo ją paankstinti, nes mergaitėms kilo kvėpavimo problemų.

C.Marcelletti spaudos konferencijoje sakė, jog Martha mirė todėl, kad viena ir taip deformuota širdis neatlaikė operacijos. Gydytojas pareiškė, kad vaikų kardiologijos skyrius Palermo ligoninėje bus pavadintas dviejų mergaičių vardu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (41)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (79)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (60)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.