Ševardnadzė į inauguraciją užsienio svečių nekvies

Gruzijos prezidento rinkimus laimėjęs Eduardas Ševardnadzė dėl finansinių sunkumų šalyje neketina, kaip 1995 metais, į savo inauguracijos ceremoniją kviesti užsienio svečių.
E. Ševardnadzės žodžiais, jis gali dalyvauti Rusijos prezidento Vladimiro Putino inauguracijoje, jeigu ši ceremonija sutaps su eiliniu NVS šalių viršūnių pasitarimu Maskvoje.

E. Ševardnadzė taip pat atsakė į klausimą, ar rengiant ceremoniją nebus keblumų, nes konstitucijos numatyta inauguracijos diena sutampa su stačiatikių Velykomis. Jis sakė ketinantis šį klausimą aptarti su Visos Gruzijos katolikosų patriarchu Ilja II. Prezidento nuomone, dėl tokio išskirtinio sutapimo inauguraciją galima perkelti į kitą dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

J. Stoltenbergas: NATO gynybos įsipareigojimai besąlygiški (1)

NATO įsipareigojimas ginti visas savo sąjungininkes nuo bet kokios grėsmės yra „besąlygiškas“, nepriklausomai nuo to, kaip jos moka savo įnašus, pareiškė antradienį Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Niujorke stebina apsinuoginusios H. Clinton statula

Pirmadienį, spalio 24 d. Niujorko Sąjungos aikštėje (Union Square) buvo pastatyta beveik nuogos demokratų partijos kandidatės į prezidentus Hillary Clinton statula.

D. Trumpo įžeistos amerikietės perka marškinėlius „Bjaurios moterys balsuoja“

Marškinėliai, įkvėpti JAV Respublikonų partijos kandidato prezidento rinkimuose Donaldo Trumpo komentaro per trečiuosius debatus „kokia bjauri moteris“, skirto demokratai Hillary Clinton, šluote šluojami iš prekybos vietų.

Irake sulaikytas S. Husseino pusbrolis, dalyvavęs Kirkuko puolime

Irake sulaikytas buvusio šalies prezidento Saddamo Husseino pusbrolis Nizaras Hamudas Abdulganis. Policijos nuomone, jis dalyvavo „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės surengtame Kirkuko miesto puolime. Tai pranešė televizijos kanalas „Al Sumaria“.

F. Hollande'as ragina JAV vadovaujamą koaliciją neprarasti budrumo dėl grįžtančių iš Irako džihadistų (1)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį paragino JAV vadovaujamą koaliciją, remiančią puolimą prieš „Islamo valstybės“ kovotojus Mosule, pasirengti padėčiai, kuri susidarys atkovojus šį miestą, ir atidžiau stebėti iš ten grįžtančius džihadistus.