Seksualinio priekabiavimo skandalas JAV: televizija „Fox“ atleidžia didžiausią žvaigždę

 (10)
JAV televizija „Fox News“ trečiadienį atleido savo didžiausią žvaigždę ir daugiausiai žiūrovų pritraukdavusį kabelinių televizijų žinių vedėją Billą O'Reilly, kuriam pažerti įtarimai seksualiniu priekabiavimu atbaidė reklamos užsakovus.
© Vida Press

Šį sukrečiantį nuopuolį patyrė vienas garsiausių JAV žiniasklaidos vardų, dirbęs „Fox News“ du dešimtmečius, pelnęs prezidento Donaldo Trumpo tvirtą asmeninį palaikymą. B.O'Reilly reitingai kilo, nors jis ir buvo įtariamas nederamu elgesiu moterų atžvilgiu.

Tačiau dideli reklamos užsakovai nerimavo dėl „O'Reilly veiksnio“ padarinių, o jų pasitraukimas galiausiai nulėmė žinių vedėjo likimą, korporacijos savininkei – Murdochų šeimai – demonstruojant savo galią pasaulinėje rinkoje.

„Po nuodugnaus ir atidaus įtarimų išnagrinėjimo kompanija ir Billas O'Reilly sutarė, kad Billas O'Reilly negrįš į „Fox News Channel“, – sakoma bendrovės „21st Century Fox“ vieno sakinio pareiškime.

Seksualinio priekabiavimo skandalas JAV: televizija „Fox“ atleidžia didžiausią žvaigždę
© Vida Press

Jis pasirodė kelios valandos po to, kai dešiniajam sparnui atstovaujantis kovingo būdo televizijos „veidas“ buvo nufotografuotas spaudžiantis ranką popiežiui Pranciškui Šv.Petro aikštėje. Italijos sostinėje B.O'Reilly atostogavo.

Jau kelias savaites skandalo persekiojamas 67 metų B.O'Reilly balandžio 11 dieną žiūrovams pasakė, kad pasiima „seniai planuotas atostogas“, bet tvirtino, kad grįš balandžio 24 dieną.

Nuo balandžio 1 dienos, kai laikraštis „The New York Times“ paskelbė, kad šis laidų vedėjas ir „Fox“ per 15 metų penkioms moterims sumokėjo iš viso 13 mln. dolerių (12 mln. eurų) už tylą dėl jo įtariamo elgesio, B.O'Reilly vardas retai išnykdavo iš antraščių.

Jis niekada tiesiogiai nėra paneigęs įtarimų, tik sakė, jog yra neapsaugotas nuo tam tikrų „asmenų“ bylų ir jog tie „asmenys“ siekia, kad jis sumokėtų, jei nori išvengti „neigiamo viešumo“.

Komentatoriai sakė, kad jo atleidimas žymi svarbų momentą televizijai „Fox“. Ją įkūręs 76 metų Rogeris Ailesas (Rodžeris Eilsas) mažiau nei prieš metus iš vadovo posto atsistatydino dėl panašių kaltinimų seksualiniu priekabiavimu.

Viskas atsirėmė į pinigus

Dar nė 100 dienų nedirbančio, bet jau rekordiškai nepopuliaraus respublikonų prezidento, kuris ir pats 2005 metais buvo nufilmuotas besigiriantis dėl moterų grabinėjimo, palaikymo nepakako, kad B.O'Reilly išsikapstytų.

Dešimtys kompanijų atšaukė reklamas iš jo šou – populiariausios JAV kabelinių televizijų žinių laidos. Ją šių metų pradžioje žiūrėdavo vidutiniškai 3,98 mln. žiūrovų.

Amerikos universiteto Vašingtone žurnalistikos profesorė ir buvusi „Fox News“ bendradarbė Jane Hall pavadino tai „reikšmingu momentu“ sprendžiant seksualinio priekabiavimo įtarimus – ir minimoje televizijoje, ir apskritai.

Ji atkreipė dėmesį į kartų skirtumą tarp Australijoje gimusio magnato Ruperto Murdocho, tradiciškai nesikišdavusio į tokio pobūdžio skandalus, ir jo suaugusių sūnų Jameso ir Lachlano, atliekančių šioje žiniasklaidos verslo imperijoje vis svarbesnį vaidmenį.

„Faktas, kad reklamos užsakovai pradėjo trauktis iš šios laidos, darė pareiškimus, kad nenori būti siejami su įtarimais dėl seksualinio priekabiavimo, ir palaikė moteris darbo vietose, buvo reikšmingas momentas“, – sakė ji.

Kvinipiakų universiteto žurnalistikos profesorius emeritas, buvęs laikraščio redaktorius Paulas Janenschas sakė, jog galiausiai viskas atsirėmė į pinigus ir „paradoksas“, kad kylant reitingams reklamos užsakovai bėgo.

„Tai yra verslas, ir kai atsakomoji reakcija grasino pakenkti „Fox“ pelnui, ... jo (B.O'Reilly) nebeliko“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Fox“ Amerikoje užima unikalią ir įtakingą, net jei prieštaringai vertinamą, poziciją. Šią televiziją žiūri ištikima konservatyvių gerbėjų auditorija, kurios didelę dalį sudaro žmonės, pernai rinkimuose balsavę už D.Trumpą.

„Juo šališkesnė ir tendencingesnė ji yra, juo labiau ji jiems patinka. Tai žmonės, kurie nori, kad būtų stiprinamas tendencingumas“, – sakė P.Janenschas.

Nors D.Trumpo ir „Fox“ santykiai išgyveno sunkių etapų, ypač per praėjusių metų rinkimus, respublikonų kontroliuojami Baltieji rūmai didina „Fox“ ir kitų televizijų reitingus.

Dabar visų akys nukryps į B.O'Reilly pamainą. Per jo atostogas laidą pasikeisdami vedė keli pavaduotojai, tarp jų – buvusi eksprezidento George'o W.Busho atstovė Dana Perino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Latvijos emigrantų sugrąžinimo programa žlugo (1)

Latvijos valstybinės reimigracijos skatinimo programos 2013-2016 metais nepavyko sėkmingai įgyvendinti dėl per menko jos finansavimo, teigiama Ekonomikos ministerijos ataskaitoje.

D. Trumpas nusileido dėl sienos su Meksika statybų finansavimo (2)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Kongresas antradienį pasistūmėjo link susitarimo, kuriuo būtų išvengta vyriausybės agentūrų uždarymo, nes prezidentas, norintis savo valdymo šimtadienį paminėti kokia nors pergale, nusileido dėl sienos tarp JAV ir Meksikos statybų finansavimo.

Rinkimai Britanijoje: kokios taktikos imsis ES? (4)

Jungtinėje Karalystėje paskelbus išankstinius rinkimus, ekspertai spėlioja, kiek Europos Sąjungos veiksnys paveiks rinkimų rezultatus. Tie, kas desperatiškai mėgino įtikėti, kad praėjusių metų „Brexit“ rezultatai buvo tik blogas sapnas, birželio 8 d. rengiamus visuotinius rinkimus vertina kaip galimybę atsibusti kitokioje tikrovėje, kurioje Jungtinė Karalystė lieka Europoje, „Deutche Welle“ interneto svetainėje rašo žurnalistas Teri Schultzas.

Černobylio tragedijos metinės: Ukrainos ir Baltarusijos lyderiai apsilankė avarijos vietoje (5)

Ukrainos ir Baltarusijos prezidentai trečiadienį apsilankė Černobylio elektrinės komplekse, kur paminėjo didžiausio pasaulyje branduolinio incidento 31-ąsias metines.

ES ėmėsi teisinių priemonių prieš Vengriją papildyta 15.52 (11)

Europos Sąjunga trečiadienį ėmėsi teisinių priemonių prieš Vengriją dėl jos priimto aukštojo mokslo įstatymo, dėl kurio gali būti uždarytas didelį autoritetą turintis Vidurio Europos universitetas (CEU), įkurtas Amerikos finansininko George'o Soroso, pranešė Europos Komisija.