Sėkmingai paleista trečioji "Ariane-4"

 (1)
Trečiadienį ryte iš Kuru kosminio centro Prancūzijos Gvianoje sėkmingai buvo paleista raketa "Ariane-4", išvedusi į orbitą amerikiečių telekomunikacijų palydovą "Galaxy IVR".
Apie tai informavo raketą sukūrusi kompanija "Arianespace" - komercinis Europos kosmoso agentūros (EKA) padalinys. EKA sudaro 13 valstybių.

Raketos startas įvyko 1 val. 29 min. Lietuvos laiku.

Palydovą "Galaxy IVR" koroparcijai "PanAmSat" sukūrė "Hughes Space and Communications". Palydovas perduos televizijos ir interneto signalus į ir iš Jungtinių Valstijų, įskaitant Aliaską, Havajus bei Puerto Riką.

"Arianespace" atidėjo kelias kitas panašias misijas, nes išvedimui į orbitą laiku neparuošti keli palydovai.

Kitas "Ariane-4" ar galingesnės "Ariane-5" raketos paleidimas numatytas liepos mėnesį. Iš pradžių kompanija ketino šiais metais paleisti dar 13-15 raketų.

Prancūzijos Gviana yra šiaurinėje Pietų Amerikos pakrantėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (3)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

H. Clinton toliau tolsta nuo nuo D. Trumpo

Paskutiniosiomis savaitėmis iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton didina savo atotrūkį nuo konkurento respublikono Donaldo Trumpo, informuoja agentūra dpa.

Rytų Australijoje ryklys užpuolė banglentininką

Rytų Australijoje pirmadienį ryklys sužalojo vyrą, plaukiojusį banglente šalia turistų itin mėgstamos Bairono įlankos.

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (2)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.