Garsus kino aktorius ir JAV respublikonų kandidatas į Kalifornijos gubernatoriaus postą Arnoldas Schwarzeneggeris (Arnoldas Švarcnegeris) trečiadienio vakarą pirmą ir paskutinį kartą dalyvavo tiesioginiuose televizijos debatuose.
Arnold Schwarzenegger
© EPA-ELTA
Per juos Holivudo žvaigždė užtikrintai pareiškė spalio 7 dieną laimėsiąs gubernatoriaus rinkimus. "Turėsite gubernatorių Arnoldą", - per debatus pareiškė jis.

Sakramente surengtuose televizijos debatuose dalyvavo penki stipriausi kandidatai iš daugiau kaip 130, siekiančių tapti saulėtosios valstijos vadovais.

Pagrindinis A. Schwarzeneggerio oponentas yra demokratas dabartinio gubernatoriaus pavaduotojas Cruzas Bustamante (Kruzas Bustamantė), naujausiose apklausose lenkiantis Austrijoje gimusį aktorių 5 proc.

Milijonams Kalifornijos valstijos rinkėjų dar neapsisprendus, kaip balsuoti, kandidatai per pusantros valandos debatus sutarė, kad valstija yra krizėje, tačiau kalbėdami vienas per kitą ir prieš kitą nesutarė dėl mokesčių, imigracijos, švietimo ir verslo klimato.

Iki spalio 7 dieną numatyto balsavimo likus mažiau negu dviem savaitėms, C. Bustamante ir nepriklausoma kandidatė Arianna Huffington (Ariana Hafington) apkaltino A. Schwarzeneggerį nežinant elementarių faktų apie Kalifornijos ekonomiką.

"Kalifornijoje ne viskas gera ir gražu. Jūs bandote kabinti žmonėms makaronus ant ausų", - atsikirto A. Schwarzeneggeris. Kai jis vėliau pabandė pertraukti A. Huffington, ši pareiškė: "Tai štai kaip Jūs elgiatės su moterimis".

Tai buvo viena aštriausių vakaro akimirkų, nes ankstesni aktoriaus pareiškimai ir elgesys, anot kritikų, atskleidė jo paniekinantį požiūrį į moteris. Sulaukusi progos atsakyti, įtempto veiksmo filmų žvaigždė pareiškė: "Norėčiau tik pasakyti, jog ką tik supratau Jūsų asmenyje radęs ketvirtajai "Terminatoriaus" daliai idealiai tinkantį asmenį".

Apklausose toli atsiliekanti ir nieko prarasti neturinti A. Huffington toliau įnirtingai puolė aktorių, pareikšdama, jog gubernatorius Arnoldas yra paskutinis dalykas, kurio reikia Kalifornijos žmonėms.

Kai ji ir A. Schwarzeneggeris pradėjo vienu metu kalbėti vienas per kitą, graikų kilmės A. Huffington tėškė austrų kilmės aktoriui į akis: "Varykim toliau taip ir dar pažiūrėsim, kas iš mūsų gali garsiau kalbėti su svetimu akcentu".

Nors A. Schwarzeneggeris yra ne kartą viešai kalbėjęs ir dalyvavo spaudos konferencijose, trečiadienio debatai jam suteikė pirmą progą įrodyti, kad ir būdamas politikos naujoku jis nenusileidžia veteranams. "Terminatoriaus" filmų žvaigždė teigė, kad televizijos debatai jam prilygo beisbolo supertaurės varžybų finalui. Iki šiol jis vengė televizijos debatų, teikdamas pirmenybę lengvesniems pasirodymams televizijos ir radijo laidose.

Debatų pradžioje jis atrodė šiek tiek ne savo vietoje ir pavargęs. Tamsiu kostiumu vilkintis ir žalią kaklaraištį ryšintis A. Schwarzeneggeris įtikinamiausiai atrodė baigiamojoje debatų dalyje, kai perskaitė iš anksto paruoštą tekstą, kodėl turėtų būti išrinktas gubernatoriumi. Prie visuotinio dėmesio pripratusiai garsenybei vietomis buvo sunku įsitraukti į gyvą diskusiją ir pertraukti savo oponentus, labiau pratusius kovoti už dėmesį ir vietą po saule.

Spalio 7 dieną Kalifornijos rinkėjai balsuos dėl labai nepopuliaraus gubernatoriaus demokrato Gray Daviso (Grėjaus Deiviso) atstatydinimo ir naujojo valstijos vadovo išrinkimo. Tai - iki šiol precedento neturėjęs balsavimas šios JAV vakarų pakrantės valstijos istorijoje.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (5)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (19)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (2)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (24)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (34)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė – valdo...

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (3)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (534)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę klausytis...

Šeši kūno riebalų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Nepaisant to, ką bando įteigti jus žavinčios dietos ir dėmesį prikaustančios antraštės, ne...