Schroederis sumažino viltis įstoti į NATO

 (5)
Vokietijos laikraščiai, komentuodami šalies kanclerio Gerhardo Schroederio (Gerhardo Šrėderio) vizitą Baltijos valstybėse, vieningai tvirtina, kad jis sumažino Baltijos šalių viltis įstoti į NATO.
Taip pat jie pažymėjo, kad dauguma kanclerio žodžių, pasakytų Rygoje, iš tiesų buvo adresuoti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Vokietijos spauda priekaištauja dėl to, kad šalies užsienio politika nėra suformavusi savo pozicijos dėl Baltijos šalių. Nors Vokietija ir mėgsta žodžiais pabrėžti esanti Baltijos valstybių advokatė, jai trūksta ryžto ja išties būti.

"Per Schroederio vizitą egzistavo kažkas, ko fiziškai nebuvo, bet ką buvo galima nujausti. Kiekvienas žodis, pasakytas apie Europos Sąjungą (ES) ir NATO šeimininkams, buvo skirtas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui", rašo "Berliner Morgenpost".

Savo ruožtu "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nurodo, kad Vokietijos pareiškimas, jog kancleris vyksta į Baltijos valstybes pademonstruoti "glaudžių ir pasitikėjimu grindžiamų santykių", ten yra suprantamas visiškai kitaip.

"Praėjo ištisi dešimt metų nuo to laiko, kai Vokietijos kancleris išdrįso čia pasirodyti. Dešimt metų, per kuriuos po Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo Vokietija noriai skelbėsi esanti "Baltijos šalių advokatė", tačiau neturėjo drąsos ir ryžto elgtis kaip advokatė. Šis delsimas paliko gilius pėdsakus", rašo laikraštis.

Tai rodo, kad Vokietijos politika Baltijos valstybių atžvilgiu tebėra tokia pat nedrąsi, kokia buvo ir "Baltijos revoliucijos metais", kai Vakarai siūlė lietuviams, latviams ir estams atsisakyti laisvės siekių, kad nebūtų sukelta grėsmė Rytų ir Vakarų santykių stabilumui.

Vokietija visur Europoje pripažįsta savo istorines klaidas ir atsakomybę, tačiau Baltijos šalys, kurios į dešimtmečius trukusią okupaciją pateko dėl Vokietijos ir tuometinės Sovietų Sąjungos 1939 metų slaptųjų susitarimų, vis dar tebėra išimtis, rašo laikraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kinijoje nugriaudėjusio galingo sprogimo aukų padaugėjo iki 14

Viename šiauriniame Kinijos mieste viename iš pastatų nugriaudėjusio galingo sprogimo aukų antradienį padaugėjo iki 14, o dar 147 asmenys buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida, o valdžia cenzūruoja kilusią diskusiją apie incidentą internete.

Antiteroristinė operacija Vokietijoje: suėmė 13 Rusijos piliečių (149)

Vokietijos valdžia įgyvendino antiteroristinę operaciją. Pagrindiniai įtariamieji - Rusijos Federacijos piliečiai. Apie tai praneša dw.com.

Programišiai paviešino slaptą V. Putino padėjėjo planą, kaip destabilizuoti Ukrainą (91)

Programišių organizacija „KiberChunta“ praneša neva gavusi prieigą prie Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjo Vladislavo Surkovo susirašinėjimo elektroniniu paštu. Teigiama, kad šiuose nutekintuose elektroniniuose laiškuose pateikiamas priemonių, skirtų destabilizuoti viešą ir politinę situaciją Ukrainoje, planas ir dokumentas dėl Užkarpatės teritorijoje kuriamos „respublikos“.

Ispanijos policija sulaikė du imamus, įtariamus „Islamo valstybės“ populiarinimu (4)

Ispanijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad šalies policija sulaikė du imamus, įtariamus ginkluotos „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės populiarinimu Ibisos saloje, praneša agentūra AP.

Prancūzijos pareigūnai rengiasi nugriauti Kalė „Džiungles“ (6)

Prancūzijos pareigūnai antradienį turi pradėti griauti „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą, tapusią Europos pabėgėlių krizės simboliu.