Sankt Peterburge nužudytas verslininkas ir jo sūnus

Sankt Peterburge nužudytas verslininkas. Teisėsaugos struktūros pranešė, kad trečiadienio vakarą miesto Krasnoselskio rajone prie pervažos netoli Možaisko geležinkelio stoties nušautas akcinės bendrovės "Rusijos statybos ir prekybos grupė" (RSPG) generalinis direktorius Sergejus Križinas.
Nežinomi nusikaltėliai iš automobilio "VAZ-2105" ėmė šaudyti iš automatinio ginklo į automobilį "Jeep", kuriame buvo 44 metų verslininkas su šeima. Per apšaudymą žuvo S. Križinas ir jo 21-erių metų sūnus, Finansų ir ekonomikos akademijos studentas. Verslininko žmona, sužeista į krūtinę, o jų dukra - į ranką, paguldytos į ligoninę.

Iškelta baudžiamoji byla pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 105-ąjį straipsnį dėl "tyčinio nužudymo".

Kaip sužinojo agentūra "Interfax", S. Križino įmonė buvo glaudžiai susijusi su koncernu "Orimi", kurio generalinis direktorius Dmitrijus Varvarinas buvo nužudytas Sankt Peterburge kovo 10 dieną prie savo namų. S. Križinas buvo D. Varvarino artimas draugas ir patikėtinis, taip pat turėjo didelę įtaką "Orimi" ekonominei politikai.

D. Varvarinas, kuris buvo žinomas kaip vienas turtingiausių Sankt Petrburgo žmonių, buvo "Jurijaus Boldyrevo bloko politinės tarybos narys ir vienas tiek bloko, tiek paties Jurijaus Boldyrevo rinkimų kampnaijos rėmėjų.

Po D. Varvarino nužudymo S. Križinas viešai pareiškė, kad "tokiu būdu nepavyks pakeisti koncerno ekonominę politiką".

"Orimi", be visa kita, vertėsi laivyba ir miško medžiagos tiekimais įvairiuose Rusijos ir NVS regionuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (7)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (8)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (6)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.

JAV grasina nutraukti derybas su Rusija (324)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry trečiadienį paskambinęs telefonu savo kolegai Rusijoje Sergejui Lavrovui, perspėjo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl Sirijos konflikto sprendimo, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.

Irakas prašo, o JAV rengiasi atsiųsti daugiau karių Mosulo puolimui (2)

Irakas parašė Vašingtono atsiųsti daugiau instruktorių ir patarėjų, rengiantis mūšiui dėl Mosulo, kurį siekiama išvaduoti iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rankų, pranešė trečiadienį premjero tarnyba.