Šamilis Basajevas mirė nuo gangrenos

 (1)
Galimas dalykas, žinomas čečėnų lauko vadas Šamilis Basajevas neseniai mirė nuo gangrenos vienoje kovotojų kalnų bazių Čečėnijos pietuose.
Kaip pareiškė Jungtinės federalinių pajėgų grupuotės Šiaurės Kaukaze pareigūnai, tai, kad Š. Basajevas mirė, rodo radijo ryšio perėmimo duomenys. Pastarosiomis dienomis neužfiksuota jokių Š. Basajevo pokalbių per radijo ryšį ir jo šaukinių.

Tačiau grupuotės Šiaurės Kaukaze spaudos centras oficialaus Š. Basajevo mirties patvirtinimo neturi.

Tuo tarpu Čečėnijoje dirbantys Rusijos karo gydytojai, kalbėdamiesi su "Interfax" korespondentu, pareiškė nuomonę, kad išgelbėti žmogų su tokia diagnoze, kaip Š. Basajevo, lauko sąlygomis neįmanoma. Jų žodžiais, įsisenėjusi gangrena, kuri, operatyviniais duomenimis, nustatyta Š. Basajevui, nepaliko jum jokių galimybių išlikti gyvam.

Š. Basajevas buvo sužeistas į koją vasarį, kai čečėnų kovotojai veržėsi iš Grozno. Po kiek laiko jam prasidėjo gangrena. Jam buvo padarytos kelios kojos amputavimo operacijos, bet, matyt, gangrenos sustabdyti nepavyko. Tai ir leidžia medikams manyti, kad Š. Basajevas tikriausi mirė, nes be medicinos įrenginių ir gerų vaistų lauko sąlygomis jo gyvybę išsaugoti neįmanoma.

"Tam reikia barokameros ir brangių vaistų, tačiau vargu ar kalnų bazėje Basajevas tai turi", sakė vienas karo medikų "Interfax" korespondentui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Turkijos Antalijos kurorte įvyko sprogimas, yra nukentėjusiųjų (14)

Turkijos pietiniame Antalijos regione antradienį per sprogimą vietos prekybos ir pramonės rūmų automobilių stovėjimo aikštelėje buvo sužeisti mažiausiai dešimt žmonių, pranešė vietos žiniasklaida.

Ekstremistai Kenijoje nužudė 12 žmonių (1)

Pasak Kenijos pareigūno, per ekstremistų išpuolį netoli sienos su Somaliu esančioje Manderos apygardoje žuvo 12 žmonių. Išpuolio metu taikytasi į ne musulmonus, praneša agentūra AP.

Tragedija atrakcionų parke: žuvo keturi žmonės atnaujinta 10.13 (11)

Australijoje keturi žmonės žuvo per nelaimingą atsitikimą viename pramogų parke populiariame kurortiniame Gold Coast regione, pranešė žiniasklaida ir pareigūnai. BBC duomenimis, incidento metu žuvo visi keturi nukentėję parko lankytojai.

Filipinų prezidentas JAV: pamirškite apie susitarimą dėl gynybos (84)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį užsipuolė Jungtines Valstijas, sakydamas, kad jis nepradėjo kovos su Vašingtonu ir kad JAV galės pamiršti apie karinį susitarimą tarp abiejų šalių, jei jis ilgiau liks valdžioje, skelbia agentūra „Reuters“.

Kinijoje nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių

Viename šiauriniame Kinijos mieste viename pastate pirmadienį nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių, o dar daugiau kaip 150 buvo sužeista.