S. Lavrovas Baltųjų Rūmų atstovus išvadino banditais

 (514)
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad jei Vašingtonas iš tiesų nori iškelti kažkokias sąlygas Rusijos diplomatinės nuosavybės sugrąžinimo klausimu, tai yra „apiplėšimas vidury baltos dienos“. Apie tai jis pareiškė žurnalistams Minske, praneša agentūra „Interfax“.
Sergei Lavrov
© Reuters/Scanpix

„Taip išeina, kad šią situaciją komentuoja banditai. Argi taip galima: atimti nuosavybę, kurią patvirtina dvišalis tarpvyriausybinis ratifikuotas dokumentas, o reikalaujant ją grąžinti, veikti vadovaujantis principu: kas mano, tas mano, o kas tavo – pasidalinsim?“ – piktinasi ministras. Pasak jo, padorūs ir išauklėti žmonės taip nesielgia.

S. Lavrovas pabrėžė, kad sprendimą dėl Rusijos diplomatinės nuosavybės arešto ir diplomatų išsiuntimo ankstesnio JAV prezidento Baracko Obamos administracija priėmė „būdama agonijoje“. Taip buvo siekiama sugriauti dviejų šalių santykius tam, „kad [naujojo valstybės vadovo Donaldo] Trumpo administracija negalėtų jų atkurti“. „Visi tai puikiai supranta“, – pridūrė jis.

Anksčiau liepos 17 d. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Vašingtonas privalo sugrąžinti Maskvai jai priklausančią nuosavybę, neiškeldamas jokių sąlygų.

Prieš tai pirmadienį „RIA Novosti“ su nuoroda į neįvardytą Baltųjų Rūmų atstovą pranešė, kad Jungtinės Valstijos nesiruošia grąžinti Rusijai nuosavybės, jei negaus „ko nors mainais“. Ko konkrečiai laukia Vašingtonas iš Maskvos, nebuvo patikslinta.

Liepos 14 d. Baltųjų Rūmų vadovo padėjėjo pavaduotojas Sebastianas Gorka pareiškė, kad JAV vadovybė nori pamatyti Rusijos sąžiningumą, konkrečiai, sprendžiant Sirijos klausimą. Kremlius tuo metu pareiškė, kad diplomatinės nuosavybės sugrąžinimo klausimu negali būti jokių diskusijų.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Indonezija nori žudyti prekiautojus narkotikais

Kaip ir Filipinų prezidentas, Indonezijos nacionalinės policijos vadovas Titas Karnavianas turi netradicinį požiūrį į kovą su narkotikais ir nusikalstamumu.

JAV suimti 95 demonstrantai (2)

JAV senatoriams sprendžiant dėl sveikatos apsaugos reformos likimo Kapitolijaus policija antradienį suėmė 95 demonstrantus.

Lenkija įsiutino ES: svarstys dėl sankcijų (22)

Europos Sąjunga per aukšto rango pareigūnų derybas trečiadienį svarstys, ar Lenkijos vyriausybei turi būti paskelbtos sankcijos dėl jos bandymo perimti šalies teismų kontrolę.

Šveicarijoje suimtas išpuolio su motoriniu pjūklu įtariamasis (1)

Šveicarijos policija antradienį susekė ir suėmė vyrą, kaip manoma, atakavusį žmones motoriniu pjūklu viename biurų pastate ir sužeidusį kelis asmenis, pranešė vietos žiniasklaida.

Rusijai, Iranui ir Šiaurės Korėjai - nauji nemalonumai (227)

JAV Atstovų Rūmai antradienį pritarė naujoms griežtoms sankcijoms Irano, Šiaurės Korėjos ir Maskvos atžvilgiu, tačiau dėl Rusijai numatytų apribojimų baiminasi nukentėti europiečiai, vykdantys verslą šioje šalyje.