Režimo lyderis Kim Jong-Unas teigia, kad sėkmingas raketos bandymas patvirtina, kad Šiaurės Korėjos raketos jau gali pasiekti bet kurią vietą Jungtinėse Valstijose.

Anot valstybinės žiniasklaidos, raketa buvo „Hwasong-14“ tipo. Liepos 3 d. Pchenjanas tvirtino pirmą kartą sėkmingai išbandęs tarpžemyninę balistinę raketą, kuri buvo tokio paties tipo kaip ir paleistoji šį penktadienį. Pastaroji raketa esą išvystė 3 724 km aukštį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas bandymą pavadino „dar vienu nerūpestingu ir pavojingu Šiaurės Korėjos režimo veiksmu“.

D. Trumpas naują Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymą pasmerkė kaip „beatodairišką ir pavojingą“ ir atmetė Šiaurės Korėjos tvirtinimus, kad tokie bandymai padeda užtikrinti jos saugumą.

„Keldami grėsmę pasauliui šie ginklai ir bandymai dar labiau izoliuoja Šiaurės Korėją, silpnina jos ekonomiką“, – sakoma jo pareiškime.

Kinija taip pat pasmerkė raketos bandymą, bet paragino „visas suinteresuotąsias šalis“ laikytis susitarimų ir „vengti kurstyti įtampą“.

Kinija ir Rusija atsakingos už Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę

Kinijai ir Rusijai tenka „unikali ir ypatinga atsakomybė“ už vis didėjančią Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę, šeštadienį, po naujausio Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymo sakė JAV valstybės sekretorius.

„Kaip pagrindinėms ekonominėms Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų ... programos įgalintojoms Kinijai ir Rusijai tenka unikali ir ypatinga atsakomybė už šią didėjančią grėsmę regiono ir pasaulio stabilumui“, – sakoma Rexo Tillersono pareiškime.

Raketos bandymas buvo „akivaizdus daugelio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, atspindinčių tarptautinės bendrijos valią, pažeidimas“, – pridūrė jis.

Kinija yra paskutinė likusi svarbi Šiaurės Korėjos sąjungininkė, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra perspėjęs, kad tarptautinė bendrija neturėtų „prarasti šaltakraujiškumo“ dėl šio branduolinį ginklą turinčio režimo.

Penktadienio bandymas buvo įvykdytas kelios valandos po to, kai JAV Senatas pritarė sankcijoms Pchenjanui.

Spartėjanti Šiaurės Korėjos programa dėl patikimų pajėgumų suduoti branduolinį smūgį yra keblus politinis iššūkis D. Trumpui, kuris nesutaria su Pekinu dėl to, kaip elgtis su Kim Jong-Uno režimu.