Rytų Europos gyventojų gali sumažėti trečdaliu

Gimstamumas Rytų Europoje dėl ekonominių priežasčių sumažėjo tiek, kad per ateinančius 50 metų gyventojų šiame regione gali sumažėti trečdaliu, sakoma trečiadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje.
JT Europos ekonominės komisijos (EEK) ataskaitoje teigiama, jog daugumoje regiono šalių gimstamumas jau pasiekė žemiausią lygį ir gali pradėti didėti. Tačiau net laukiamas gimstamumo padidėjimas nekompensuos didžiulio pastarojo dešimtmečio nuosmukio.

Rytų Europos ir buvusios Sovietų Sąjungos šalyse šiuo metu gimstamumas yra vienas mažiausių pasaulyje. 1998 metais 1 moteriai regione vidutiniškai teko mažiau nei 1,3 vaiko. 1997 metais šis skaičius buvo 1,37, o Vakarų Europoje vienai moteriai tenka 1,58 vaiko.

Mažiausias gimstamumas yra Latvijoje - 1 moteriai per jos gyvenimą tenka tik 1,09 vaiko.

Ataskaitą parašė EEK demografijos skyriaus vadovas Miroslavas Macura.

"Kai vienai moteriai tenka 2,1 vaiko, populiacija tik atsinaujina. Jei gimstamumas yra mažesnis už šį magišką skaičių, gyventojų mažėja", sakė M. Macura.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Tiesioginiame TV eteryje užfiksuota griūvanti Italijos bažnyčia

Italų valstybinis transliuotojas užfiksavo akimirką, kai per žemės drebėjimą sugriuvo XV a. bažnyčia. Centrinę Italijos dalį sudrebino keli žemės drebėjimai.

Filipinų lyderis pažadėjo nebesikeikti (7)

Karštu būdu ir pomėgiu necenzūrinei leksikai garsėjantis Filipinų prezidentas, kartą pavadinęs popiežių „kalės vaiku“ ir pasiūlęs JAV lyderiui Barackui Obamai eiti „velniop“, pareiškė, kad pažadėjo Dievui nebesikeikti.

Jungtinėje Karalystėje bus paskelbta pirmoji teismo nutartis dėl „Brexit“

Aukštasis teismas Belfaste penktadienį paskelbs nutartį dėl Šiaurės Airijos teisės vetuoti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Kandidato į JAV viceprezidentus M. Pence'o lėktuvas patyrė incidentą žmonės nenukentėjo  (6)

JAV respublikonų kandidato į viceprezidento postą Mike'o Pence'o kampanijos lėktuvas ketvirtadienį vakare nuslydo nuo tako, leisdamasis Niujorko LaGuardios oro uoste, pranešė jo kampanija.

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (64)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.