Rytų europiečiai tebešnipinėja Vokietijoje

Rusija ir Rytų Europa, praėjus dešimtmečiui po šaltojo karo, dar aktyviai šnipinėja Vokietijoje.
Apie tai sakė pirmadienį į pensiją išeinantis Vokietijos vidaus saugumo tarnybos vadovas.

"Esu laimingas, kad Rytų ir Vakarų konfrontacija baigėsi, tačiau šnipinėjimas ir atokvėpis politikoje yra du skirtingi dalykai", naujienų agentūrai "Reuters" sakė Peteris Frischas (Pėteris Frišas).

"Pavyzdžiui, Rusijai nepaprastai svarbu žinoti, ką galvoja kaimyninės šalys, ypač Vokietija. Palyginti skurdesnės šalys Rytuose ypač domisi ekonomine informacija ir pramonės projektais", sakė P. Frischas.

Pasak jo, dabartiniai agentai iš Rytų Europos naudoja tradicinius metodus, pavyzdžiui, sienų ar medžių plyšiuose įrengia "netikras laiškų dėžutes", kuriose palieka slaptą informaciją.

Jis taip pat pareiškė neabejojąs, kad "agentai Romeo" toliau bando suvilioti svarbių įmonių sekretores, kad galėtų gauti svarbią informaciją.

Vokietijos vidaus saugumo tarnyba, panaši į JAV federalinį tyrimų biurą (FTB), taip pat stebi kelias politines grupes, tokias kaip Demokratinio socializmo partija (DSP), kurią įkūrė Rytų Vokietijos komunistai, sakė P. Frischas.

Dar viena Vokietijos saugumo problema yra internetas, kur dešinieji radikalai gali veikti kaip niekada laisvai, sakė P. Frischas.

P. Frischą pakeis Heinzas Frommas (Haincas Fromas), kuris dešimtajame dešimtmetyje užėmė aukštus saugumo postus Heseno žemėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (75)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (59)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.