Rytų Europa gyvena žemiau skurdo ribos

Dešimtyje Vidurio ir Rytų Europos šalių, pradėjusių derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą, 1995-1997 metais tik du regionai perkopė ES skurdo ribą, antradienį pranešė ES statistikos biuras.
Liuksemburge įsikūrusio "Eurostat" teigimu, 48 iš 50 regionų minėtose dešimtyje šalių BVP vienam asmeniui nesiekė ES 75 proc. vidurkio. Taikant šį kriterijų, regionams suteikiama skurstančiųjų kategorija ir jie gali pretenduoti į ES pagalbą.

"Eurostat" nepateikė vėlesnių metų duomenų.

ES šiuo metu dėl stojimo terminų derasi su Lenkija, Čekija, Vengrija, Estija, Slovėnija, Latvija, Lietuva, Bulgarija, Rumunija ir Slovakija.

Pasak "Eurostat", minėtuoju laikotarpiu aukščiau skurdo ribos buvo tik Prahos regionas Čekijoje ir Bratislava Slovakijoje, kur BVP atitinkamai siekė 119 proc. ir 96 proc. ES vidurkio.

ES kriterijai dėl paramos skurdžiausiems bloko regionams greičiausiai bus peržiūrėti, kai ES priims neturtingas Rytų Europos šalis.

ES teigimu, žemiausias BVP - 24 procentai ES vidurkio - buvo užfiksuotas Lenkijos Švento kryžiaus vaivadijoje. Pasak "Eurostat", penkios iš 16 Lenkijos vaivadijų, visi trys Bulgarijos regionai, Latvija ir šiaurės rytų Rumunija buvo 10 skurdžiausių regionų, kur BVP vienam žmogui siekė vos ketvirtį ES vidurkio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (9)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.