Rygos teismas atsisakė atidėti nuosprendžio buvusiam čekistui vykdymą

 (2)
Taip pat atmestas advokato prašymas surengti papildomą nuteistojo medicinos ekspertizę, pranešė agentūrai BNS teisėja Olga Putanė.

Drauge kol kas neaišku, kada įsigalios nuosprendis M. Farbtuchui. Pirmadienį priimtą Rygos teismo kolegijos sprendimą galima apskųsti per 10 dienų, o po to paduoti pakartotinę apeliaciją.

Remiantis nuosprendžiu, buvęs Daugpilio NKVD darbuotojas M. Farbtuchas pripažintas kaltu dalyvavęs mažiausiai 31 daugpiliečių šeimų represijose.

Daugiausia tai buvo latviai - buvę miesto policininkai, teisėjai, prokurorai, valdininkai ir aizsargių (sukarintos savanoriškosios organizacijos) nariai.

Latvijos pilietis M. Farbtuchas, kuris yra 1 grupės invalidas, savo kaltę pripažino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.