Rygoje vyko tarptautinė konferencija dėl Kalėjo bylos

Latvijos generalinis prokuroras Janis Skrastinis kiek anksčiau sakė, kad užsienio šalių teisėtvarkos institucijos turi informacijos apie dar daugiau kaip dešimtį buvusių Latvijos gyventojų, tarp jų ir K. Kalėją, kurie gali būt įtariami dalyvavę nacių karo nusikaltimuose.

Vienas svarbiausių konferencijos klausimų - nuspręsti, kuri šalis tirs numanomus nusikaltimus - Latvija ar šalis, kurioje šiuo metu gyvena tie asmenys. Latvijos prokuratūros darbuotojai ne kartą skelbė esą pasirengę prisiimti tyrimo atsakomybę.

Latvijos pareigūnai užsienio ekspertams savo poziciją pristatys kalbėdami apie savo patirtį, tiriant nusikaltimus, susijusius su Stalino režimu.

Konferencijoje, kuri truks dvi dienas, dalyvauja 24 ekspertai iš Latvijos, Izraelio, Australijos, Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos, Kanados ir Vokietijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

V. Vachštainas: po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (5)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.

Iš B. Johnsono – griežti kaltinimai Rusijai (175)

Mirtiną išpuolį prieš pagalbos vilkstinę greičiausiai įvykdė Rusijos lėktuvas, teigia Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas. Pasak jo, „jeigu tai įvykdyta tyčia“, šis veiksmas prilygsta karo nusikaltimui, praneša independent.co.uk.

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis atnaujinta 09:53 (9)

Ilgiau nei parą trukęs didžiulis gaisras tūkstančius barelių degalų gabenančiame tanklaivyje sekmadienį buvo užgesintas, o naftos produktai į jūrą neišsiliejo, pranešė Meksikos valstybinė naftos bendrovė „Pemex“.