Rygoje švenčiama Darbo šventė

 (4)
Pirmadienį Rygos Grizinkalno parke susirinko kiek daugiau nei 200 žmonių, daugiausia pagyvenusių, taip pat Latvijos socialistų partijos šalininkų, švęsti Darbo šventės.
Mitinguotojai laiko transparantus, šlovinančius taiką ir darbą. Renginys vyksta ramiai. Jo organizatoriai kalbėdami prisimena ir praeities įvykius.

Frakcijos "Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje" deputatas Aleksandras Bartaševičius kritikavo parlamentarus, kurie negina darbo žmonių interesų.

Mitingą stebi daugiau kaip 10 policininkų.

Maždaug 200 žmonių pirmadienį dalyvauja eitynėse ir antrajame pagal dydį Latvijos Daugpilio mieste. Jas surengė Rusų bendruomenė.

Demonstrantai neša transparantus su šūkiais, reikalaujančiais leisti pilietybės neturintiems asmenims dalyvauti vietos savivaldybių rinkimuose, neuždaryti rusiškų mokyklų, suteikti rusų kalbai antrosios valstybinės kalbos statusą ir kitus.

Eitynės vyksta ramiai, be incidentų.

Darbo šventė - Gegužės 1-oji pasaulyje pradėta švęsti po 1886 metais JAV įvykusio streiko, kurio dalyviai pareikalavo įvesti 8 valandų darbo dieną.

Jau po 4 metų Gegužės 1-osios demonstracijos vyko daugelyje Vakarų Europos šalių.

Latvijoje Darbo šventė sutampa su eilinėmis metinėmis, kai buvo sušauktas Konstitucinis Susirinkimas, ir yra poilsio diena.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (1)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 22:57 (16)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (51)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (4)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.