Rusijos URM nedramatizuoja incidento su Japonijos žvejybos laivu

Tačiau interviu naujienų agentūrai "Interfax" A. Losiukovas taip pat sakė: "Nemanau, jog tai yra apsprendžianti ar labai pavojinga tendencija mūsų santykiuose (su Japonija)".

"Panašūs incidentai vykdavo ir, tikriausiai, dar vyks ateityje. Tačiau, dirbdami kartu su Japonijos puse, mes siekiame juos sumažinti iki minimumo", pabrėžė UR ministro pavaduotojas, kuruojantis santykius su Japonija.

Kaip pavyzdį jis nurodė Maskvos ir Tokijo pasirašytą susitarimą, pagal kurį Rusija japonams suteikia kvotas žvejybai prie Pietų Kurilų salų. Pasak diplomato, tai "žymiai sumažino įtampą šiame rajone".

Kaip buvo pranešta anksčiau, Rusijos pasieniečiai penktadienį ryte sulaikė įsiveržusį laivą. Incidento metu jiems teko paleisti įspėjamuosius šūvius, o po to šauti ir į patį laivą. Įgulos nariai nenukentėjo, laivui buvo padaryta nedidelė žala.

Kaip pabrėžė A. Losiukovas, "mūsų pasieniečiai turi atitinkamas teises bei pareigas ir veikia, remdamiesi jomis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonija, JAV ir Pietų Korėja darys didesnį spaudimą Šiaurės Korėjai

Japonija, Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja ketvirtadienį susitarė dirbti kartu, siekiant daryti didesnį spaudimą Šiaurės Korėjai, kad ši atsisakytų savo branduolinės ir raketų programos, sakė Japonijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Šinsukė Sugijama (Shinsuke Sugiyama), skelbia agentūra "Reuters".

Rusija užsipuolė JT humanitarinės pagalbos vadovą dėl pareiškimo apie „žudymo zona“ virtusį Alepą (4)

Rusija trečiadienį piktai užsipuolė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovą ir apkaltino jį šališkumu bei arogancija, kai šis Saugumo Tarybai pareiškė, kad Rusijos ir Sirijos bombarduojamas Alepo miestas virto „žudymo zona“.

H. Clinton svarstomas planas gali užprogramuoti JAV ir Rusijos karinį konfliktą (71)

Kodėl Hillary Clinton planai, susiję su neskraidymo zonomis virš Sirijos, gali išprovokuoti JAV ir Rusijos konfliktą.

Kaip amerikiečiai renka prezidentą? (6)

Abu JAV kandidatai turi pagrindo netikėti nacionalinėmis apklausomis – mat balsai skaičiuojami atskirose valstijose. Nugalėtoją nulemia sudėtinga sistema, kurios tikslas – sumažinti įtakos skirtumus tarp didesnių ir mažesnių valstijų. Nustačiusios laimėtoją, valstijos deleguoja rinkikus į kolegiją, kuri ir nulemia laimėtoją šalies mastu.

Sirijoje per aviacijos smūgius mokykloje žuvo 22 vaikai atnaujinta  (148)

Aviacijos smūgiai, kurių taikiniu tapo viena mokykla Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje Idlibo provincijoje žuvo 22 vaikai ir šeši mokytojai, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF.