Rusijos teismas uždraudė Jehovos liudytojus

 (139)
Po to, kai Rusijos teisingumo ministerija pateikė prašymą uždaryti religinės organizacijos „Jehovos liudytojai“ būstinę netoli Sankt Peterburgo ir uždrausti organizacijos veiklą, Rusijos Aukščiausiasis teismas ketvirtadienį nusprendė, kad „Jehovos liudytojai“ yra „ekstremistinė“ organizacija, remdamasi Rusijos naujienų agentūrų pranešimais skelbia „Reuters“.
© Shutterstock nuotr.

Rusijos institucijos taip pat į uždraustos ekstremistinės literatūros sąrašą yra įtraukusios kelis organizacijos leidinius. Prokurorai jau seniai laikė „Jehovos liudytojus“ šeimas griaunančia, neapykantą kurstančia ir gyvybėms grėsmę keliančia organizacija, nors pati organizacija neigia tokį apibūdinimą.

Šalies teisingumo ministerija teigia, kad „Jehovos liudytojų“ veikla pažeidžia Rusijos kovos su ekstremizmu įstatymus, o organizacijos propagandiniuose lankstinukuose skatinama neapykanta kitoms organizacijoms.

Apytikriai 8 mln. žmonių visame pasaulyje priklauso „Jehovos liudytojų“ religiniam judėjimui, geriausiai žinomam dėl to, kad organizacijos nariai eina į žmonių namus ir bando pritraukti naujų narių. Rusijoje organizacija turi 175 tūkst. narių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Apklausose A. Merkel konservatoriai didina pranašumą prieš socialdemokratus

Sekmadienį paskelbtoje „Emnid“ instituto atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatorių pranašumas prieš socialdemokratus padidėjo iki 15 proc. punktų. Iki rinkimų Vokietijoje liko trys mėnesiai, informuoja „Reuters“.

Britanijoje mašinai įsirėžus į pėsčiuosius sužeisti šeši žmonės (1)

Britų policija po incidento Anglijos šiaurėje esančiame Niukaslo mieste, kur prie sporto centro mašinai įsirėžus į pėsčiuosius buvo sužeisti šeši žmonės, areštavo moterį.

Ispanijos ugniagesiai grumiasi su miško gaisru netoli Donjanos nacionalinio parko

Ispanijoje dėl miško gaisro teko evakuoti apie tūkstantį žmonių iš stovyklaviečių ir namų netoli biologine įvairove garsėjančio Donjanos nacionalinio parko, pranešė pareigūnai.

Rusija dešimtmečius bandė pakirsti JAV demokratiją (23)

CŽA direktorius Mike‘as Pompeo pareiškė, kad Rusijos pastangos pakirsti JAV demokratiją tęsiasi jau daug metų.

Minske tankas slystelėjo ant kelio dangos ir trenkėsi į stulpą (9)

Šeštadienio vakarą Minske esančiame Nepriklausomybės prospekte tankas, repetuodamas prieš paradą, paslydo ant slidžios dangos ir trenkėsi į gatvės apšvietimo stulpą, praneša citydog.by.