Rusijos teismas uždraudė Jehovos liudytojus

 (139)
Po to, kai Rusijos teisingumo ministerija pateikė prašymą uždaryti religinės organizacijos „Jehovos liudytojai“ būstinę netoli Sankt Peterburgo ir uždrausti organizacijos veiklą, Rusijos Aukščiausiasis teismas ketvirtadienį nusprendė, kad „Jehovos liudytojai“ yra „ekstremistinė“ organizacija, remdamasi Rusijos naujienų agentūrų pranešimais skelbia „Reuters“.
© Shutterstock nuotr.

Rusijos institucijos taip pat į uždraustos ekstremistinės literatūros sąrašą yra įtraukusios kelis organizacijos leidinius. Prokurorai jau seniai laikė „Jehovos liudytojus“ šeimas griaunančia, neapykantą kurstančia ir gyvybėms grėsmę keliančia organizacija, nors pati organizacija neigia tokį apibūdinimą.

Šalies teisingumo ministerija teigia, kad „Jehovos liudytojų“ veikla pažeidžia Rusijos kovos su ekstremizmu įstatymus, o organizacijos propagandiniuose lankstinukuose skatinama neapykanta kitoms organizacijoms.

Apytikriai 8 mln. žmonių visame pasaulyje priklauso „Jehovos liudytojų“ religiniam judėjimui, geriausiai žinomam dėl to, kad organizacijos nariai eina į žmonių namus ir bando pritraukti naujų narių. Rusijoje organizacija turi 175 tūkst. narių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Jungtinėje Karalystėje terorizmo grėsmės lygis padidintas iki kritinio (39)

Jungtinėje Karalystėje antradienį terorizmo grėsmės lygis buvo padidintas iki kritinio.

Kinija nežada atsisakyti dialogo su Šiaurės Korėja

Kinijos ambasadorius Jungtinėse Tautose antradienį pareiškė, kad nėra jokios priežasties atsisakyti dialogo su Šiaurės Korėja, nepaisant jos vykdomų raketų testų, sulaukusių Saugumo Tarybos pasmerkimo.

Teroras drebina Europos didmiesčius (70)

Londonas, Paryžius, Briuselis, Berlynas - o dabar Mančesteris. Teroristai pastaraisiais metais vis labiau taikosi į Europos didmiesčius.

„Valstiečiai“ siūlo leisti mokyti tik turintiems magistro laipsnį (47)

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir dar penki Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos parlamentarai siūlo, kad mokytojais galėtų dirbti tik magistro laipsnį turintys asmenys.

Tradicija: JAV karo akademijos pirmakursiai kopia į riebalais išteptą paminklą (3)

Pagal JAV karinėje jūrų akademijoje gyvuojančią tradiciją, pilnateisiais kursantais laikomi tik tie pirmakursiai, kurie užkopia į 6,4 metro aukščio taukais išteptą paminklą. Taigi, visi mokslo akademijoje pradžią norintys užtvirtinti pirmakursiai turi dalyvauti kopimo į paminklą rungtyje. Kopti reikia į riebalais išteptą kapitono Williamo Herndono garbei pastatytą obeliską, o užkopus, ant viršaus uždėti kursanto kepurę.