Rusijos teismas uždraudė Jehovos liudytojus

 (140)
Po to, kai Rusijos teisingumo ministerija pateikė prašymą uždaryti religinės organizacijos „Jehovos liudytojai“ būstinę netoli Sankt Peterburgo ir uždrausti organizacijos veiklą, Rusijos Aukščiausiasis teismas ketvirtadienį nusprendė, kad „Jehovos liudytojai“ yra „ekstremistinė“ organizacija, remdamasi Rusijos naujienų agentūrų pranešimais skelbia „Reuters“.
© Shutterstock nuotr.

Rusijos institucijos taip pat į uždraustos ekstremistinės literatūros sąrašą yra įtraukusios kelis organizacijos leidinius. Prokurorai jau seniai laikė „Jehovos liudytojus“ šeimas griaunančia, neapykantą kurstančia ir gyvybėms grėsmę keliančia organizacija, nors pati organizacija neigia tokį apibūdinimą.

Šalies teisingumo ministerija teigia, kad „Jehovos liudytojų“ veikla pažeidžia Rusijos kovos su ekstremizmu įstatymus, o organizacijos propagandiniuose lankstinukuose skatinama neapykanta kitoms organizacijoms.

Apytikriai 8 mln. žmonių visame pasaulyje priklauso „Jehovos liudytojų“ religiniam judėjimui, geriausiai žinomam dėl to, kad organizacijos nariai eina į žmonių namus ir bando pritraukti naujų narių. Rusijoje organizacija turi 175 tūkst. narių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Sprogo ant minos užvažiavęs ESBO automobilis, yra žuvusių ir sužeistų (12)

Netoli Luhansko Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) automobilis užvažiavo ant sausumos minos ir sprogo. Apie tai pranešė agentūra „Interfax“, kuri remiasi šaltiniu vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos“ jėgos struktūrose, rašo inforesist.org.

Balsuojant M. Le Pen, sulaikytos pusnuogės aktyvistės (5)

Iki pusės nuogos „Femen“ aktyvistės sukėlė sąmyšį, sekmadienį surengusios išpuolį prieš Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marine Le Pen prie rinkimų apylinkės, į kurią ši vyko balsuoti.

Prancūzijoje teko evakuoti vieną balsavimo patalpą dėl įtartino automobilio (1)

Prancūzijos rytuose vienos rinkimų apylinkės patalpos buvo evakuotos dėl įtartino automobilio, pastatyto prie pastato.

Šiaurės Korėjoje sulaikytas JAV pilietis (3)

Šiaurės Korėjoje neseniai sulaikytas JAV pilietis, sekmadienį patvirtino pareigūnai. Tai naujausias JAV piliečio sulaikymo atvejis šioje šalyje.

Rinkimai Prancūzijoje: ką reikia žinoti (19)

Beveik 47 milijonai Prancūzijos rinkėjų sekmadienį balsuos pirmajame prezidento rinkimų ture.